Отказ на предложена работа от БТ и откриване на фирма

23.04.2018, 22:43 1814 2

23.04.2018, 22:43
Публикации: 1 / 0
Здравейте!

Въпросите ми са два, опитах се да ги събера в заглавието на темата, но предполагам, че звучи нелогично...

Интересува ме колко пъти имам право да откажа предложена работа от Бюрото и след кой път те имат право да ми спрат изплащането на обезщетението?
Вторият въпрос - ако регистрирам фирма на мое име по времето, през което получавам обезщетение, какво се случва със сумите, оставащи ми до края?  Счетоводител ми спомена, че имало вариант те да ми бъдат изплатени на един път, но ми звучи почти фантастично.

Благодаря предварително за отделеното време!
#1 | 24.04.2018, 07:04
Публикации: 9357 / 1574
По втората част от питането:
Ако регистрирате фирма това само по себе си ще нищо не значи. Проблемите идват когато започнете дейност и подлежите на осигуряване за тази с дейност (регистрация като СОЛ, осигуряване по договор за управление ..). В момента, в който започнете дейност (и подлежите на осигуряване) се прекратява обезщетението за безработица. Имате 7-дневен срок да декларирате в НОИ началото на дейността, подлежаща на осигуряване.
Няма такава опция за плащане на остатъка от обезщетението. Нито на части, нито наведнъж.
#2 | 24.04.2018, 07:48
Публикации: 9357 / 1574
Всъщност за последното изречение не съм съвсем права. Вижте Закона за насърчаване на заетостта, чл.47.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група