Справка за окончателния размер на ОД

17.04.2018, 11:30 858 8

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


lilili17

  • Публикации: 70 / 1
Здравейте! лице, което е СОЛ е ЕООД, има получени доходи от продажби по интернет като ФЛ. следва ли да се попълни справка за окончателния размер на осиг доход, което съответно да намали печалбата му при попълване на декл по чл 50?

delphine

  • Публикации: 7713 / 1277
Да, ако този доход лицето е придобило в качеството си на самоосигуряващо.

milevaj

  • Публикации: 16 / 0
Ще ползвам темата, за да задам въпроса си:
Физическо лице, осигуряващо се на основание чл.40, ал.5 от ЗЗО има доходи от извънтрудови отношения през годината. През ноември започва да се осигурява като СОЛ в ЕООД, за чиято си дейност няма получени доходи до края на годината. Попълвайки декларация по чл.50 от ЗДДФЛ, как е редно да го отбележа - като внасящо ЗО за своя сметка по реда на чл.40, ал.5 от ЗЗО или като СОЛ?

milevaj

  • Публикации: 16 / 0
Отбелязах го като, лице внасящо здравни осигуровки на основание чл.40, ал.5 от ЗЗО, понеже не е получило доходи в качеството си на СОЛ и съответно това не поражда задължение за подаване на декларация по чл.50 от ЗДДФЛ. :)
В този случай  трябва ли  да включа в Т2 на обр.2004 осигурителния доход като СОЛ?   
И  дали ще е редно  в приложение 3, посочвайки удържаните и внесени през годината осигуровки да включа към тях  и тези, които лицето е внесло в качеството си на СОЛ?

nati_77

  • Публикации: 8 / 1
Мисля, че ГДД трябва да се подаде като СОЛ, а не като лице по чл. 40, ал. 5 от ЗЗО. Колона 5 ще е нула, тъй като няма доходи като СОЛ

milevaj

  • Публикации: 16 / 0
Няма как в колона 5 да е нула, понеже лицето има доходи от извънтрудови правоотношения, заради които подаваме и декларацията. Тези доходи са преди регистрацията му като СОЛ, когато и се е осигурявало като лице по чл.40, ал.5 от ЗЗО.

nati_77

  • Публикации: 8 / 1
колона 5 на таблица 1 ще е нула, а в таблица 2 ще е съгласно сумите в Приложение 3 на ГДД

milevaj

  • Публикации: 16 / 0
Благодаря.
В този случай, подавайки като СОЛ, в приложение 3 включвам всички удържани и внесени през годината осигуровки,  нали?

nati_77

  • Публикации: 8 / 1

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група

Харесайте ни във Facebook