Пенсиониране 3 г база преди 1996 г

17.04.2018, 08:13 301 7

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

raynavh

• Публикации: 434 / 12
Лице придобива право на пенсия.Трябва ли задължително да има УП 2 за избрания период преди 1996 г.?

Catch-22

• Публикации: 192 / 19
според мен, до края на 2018 - да
от 1.1.2019 отпада изискването за посочване на 3те най-силни години преди 1996, така че реално и УП2 много рядко би трябвало да се изисква

raynavh

• Публикации: 434 / 12
Трябва ли след като предприятието, което не работи,ако се издава това УП 2, от архив в НОИ-София град ли да се поиска или от НОИ-София област, тъй като лицето е по постоянен адрес в София област?

donika.savova

• Публикации: 50 / 5
От НОИ издават удостоверение само ако ведомостите са предадени при тях, т.е предприятието е закрито и се чака 1 месец, подава се заявление ТП на НОИ в деловодството.Ако предприятието не е закрито,трябва от там да си търсите УП-то.

P.G.H.R.

Ако фирмата вече не съществува и архивът не е в НОИ трябва да се попита в държавния архив къде се съхраняват документите и да се изискат от съответното място.
Но до края на 2018-та трябва да си представи УП-2 за 3-те години преди 1997-ма при подаване на документи за пенсиониране.
Успех и късмет!

bobo

• Публикации: 2204 / 275
В Държавният архив не приемат и не съхраняват такива документи, както и нямат такава информация (освен, може би, в редки и екзотични случаи).

Линк

P.G.H.R.

Прав си, колега Бобо!
Сега се сещам, че справката дето я исках преди няколко години от архива беше за военен.  :smile1:
Ама какво да правиш - една глава, за всичко - забравя се.

bobo

• Публикации: 2204 / 275
На мен ми се е набила в главата една табела на входа на местния архив, дето я препрочитам докато чакам да вляза, та затова... :)

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група

Харесайте ни във Facebook