Необходими документи при смърт на родител

30.03.2018, 21:08 8626 3

30.03.2018, 21:08
Публикации: 11 / 1
Здравейте! За съжаление баща ми почина преди няколко дни. До сега се занимавахме с формалностите около погребението и въобще не съм имала сили и възможност да се поинтересувам какво е нужно да направя от тук нататък. Той живееше сам в друг град и на първо време ми хрумва, че трябва да му закрием телефоните и да се информираме за финансовото му състояние - с какво разполага, дали има някакви дългове, какви данъци дължим и т.н. Как става това? Изобщо освен издаването на Акта за смърт, какви други административни стъпки следва да се предприемат? Благодаря предварително за съдействието!
#1 | 30.03.2018, 21:34
Публикации: 4394 / 734
Първо трябва да вземете от общината удостоверение за наследници, без него и без смъртния акт не можете да направите нищо.
#2 | 30.03.2018, 22:35
Публикации: 11 / 1
Ок, мерси, а след това какво се прави? Също да питам - трябва ли това удостоверение да се вземе лично от общината, в която е живял баща ми или може да ми се издаде и в друг град/ да се изиска по служебен ред? Разстоянието е около 350 км и пътуването ми е сложно
#3 | 31.03.2018, 11:58
Публикации: 4394 / 734
Може да греша, но мисля, че удостоверението се издава от общината по живеене на починалия. Може би може и дистанционна поръчка, но трябва да се обадите и попитате.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група