Обезщетение за безработица !

22.03.2018, 18:40 2619 3

22.03.2018, 18:40
Публикации: 1 / 0
Здравейте , попаднах пред следната дилема . Ако след подписване на договор със срок за изпитване , работникът реши да го прекрати преди изтичането на срока за изпитване  ще получили обезщетение от бюрото по труда ? Другият неясен за мен въпрос е може ли няколко дни преди да изтече срокът за изпитване писмено да заяви , че не желае договорът да премине в безсрочен и трябва ли да отработи предизвестие , след като то ще е извън времевата рамка на срочност ?
#1 | 22.03.2018, 19:26
Публикации: 9297 / 1557
работникът реши да го прекрати - може и да има право. Зависи дали има 12 от 18. Само че обезщетението ще е минимално
може ли няколко дни преди да изтече срокът за изпитване писмено да заяви , че не желае договорът да премине в безсрочен - може да поиска прекратяване. Самият договор си е срочен или безсрочен независимо от срока на изпитване. зависи от основаниетона сключване
трябва ли да отработи предизвестие - зависи в чия полза е уговорен срока на изпитване в договора
#2 | 25.03.2018, 18:33
Публикации: 1 / 0
Здравейте.
Работя в съдебната система от 9 години.
Решил съм да напусна.Ще започна работа на друго място,за малко и ще ме съкратят.
Заради борсата.
Проблемът,е че миналата година ползвах неплатен отпуск 30дни,но по средата на отпуската ми се обадиха от човешки ресурси и ми казаха,че са направили грешка и дните са с 2 повече и не подлежат на осигуровки.
Възможно ли е точно тези два дена да ми попречат да взимам максимума,който е предвиден от борсата.
Някой може ли да ми даде яснота по въпроса.
Предварително благодаря.
#3 | 25.03.2018, 18:41
Публикации: 9297 / 1557
Ако пропуска е само 2 дни - няма проблем :) Ще се отрази върху размера на обезщетението с по-малко от 0,3% от разликата между осигурителния Ви доход и МРЗ.

Е, и пет месеца и половина да е пропуска, пак няма да е проблем за срока на обезщетението.  Ще се отрази на размера, ако заплатата Ви е била над МРЗ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група