Спр.по чл.73

11.02.2012, 11:08 4705 4

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


mari_m_

  • Публикации: 79 / 0
ЕТ купува зеленчуци от регистриран земеделски производител.За сделката е съставен протокол за покупко - продажба .Следва ли този изплатен доход да се записва в Справката по чл.73

МамаБожка

Re: Спр.по чл.73
Отговор 1 | 11.02.2012, 17:22
да така е

Peps

  • Публикации: 17 / 1
Re: Спр.по чл.73
Отговор 2 | 14.02.2012, 10:24
Споделете опит ...... сега прочетох, че нотариусите, ЧСИ-тата и адвокатите, които са самоосигуряващи лица, не са регистрирани като ЕТ и извъряват дейност за своя сметка трябва да се подават в справката по чл.73 от ЗДДФЛ? Имам случай, в който е направена нот.заверка на документ и ни е издадена сметка/фактура с начислено ДДС. Нотариусът е регистриран с ДДС номер (неговото ЕГН). Траябва ли според вас да се подаде в справката ?

irenabrili

  • Публикации: 6124 / 962
Re: Спр.по чл.73
Отговор 3 | 14.02.2012, 10:37
Не, Пепилотка. Той ви е издал фактура, ти си си я осчетоводила като разход за външна услуга и това е всичко.

Peps

  • Публикации: 17 / 1
Re: Спр.по чл.73
Отговор 4 | 14.02.2012, 10:42
Мерси, Ирен, притесни ме това, че е регистриран по ДДС с ЕГН-то си и от там започва едно лутане и препращане по закони и членове. А текста на публикацията е  така написан, че никой никога да не може да го разбере.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook