НСИ - отчети

19.02.2018, 16:34 1782 0

19.02.2018, 16:34
Публикации: 298 / 14
Значи да разкажа какво става.
Уж ни уведомиха, че трябва да подаваме месечни и тримесечни отчети в НСИ. Обаче, служителите, да не използвам друга дума, която означава пчела от мъжки пол, пропуснали да видят, че фирмата се занимава с много специфичен вид услуги (разбирайте малък бизнес, дори няма касов апарат). И обаждам се аз, след 4 разговора накрая от НСИ ми дадоха телефона на служителката, която отговаря за тези неща и говорихме едно 20 минути в началото на Февруари или края на Януари, как таблицата им просто няма какво да се пише в нея, понеже фирмата има само СОЛ (това за човекочасовете им) и нито има сгради, съоръжения и прочие глупости.
Днеска идва пак писмо, даже с глобите включено.
Само да отбележим писмото идва по ел. поща 19/02/2018 преди 1 час и пише следното:
"Системата за въвеждане на данни за месец януари 2018 година. е отворена в периода 1-ви - 19-ти февруари 2018 година".
Ек-селската таблица, ако не може през системата пак до 19-ти февруари 2018.
Е няма толкова нагли олигофрени като тези от статистиката.
На 19.02.2018 в 16.00 часа ти пишат, че крайния срок е 19.02.2018.
Освен това, когато говорихме със София, след 1 час разяснения, накрая служителката обеща да махнат фирмата, понеже таблицата няма нищо ама нищо общо с дейността.
Малко от ек-селската таблица:
"Продажби на суровини и материали"
"Балансова стойност на продадените стоки"
"... на продадените суровини и материали"
Акцизи!!!!
Приходи от износ:
-за Еврозоната
-извън Еврозоната
Налична продукция:
- в началото на месеца
- в края на месеца
Общо отработени човеко часове (може би личния труд на СОЛ хаха)
-сгради
-строителни съоръжения
Продажби на дребно на собствена продукция, купени стоки и материали
-в това число хранителни напитки, тютюневи изделия
- продажби на едро на купени стоки и материали

Аз не разбирам, тези от НСИ какъв вид наркотици ползват, понеже фирмата има един единствен предмет на дейност УСЛУГИ и нито произвежда нещо, нито прикупува, препродава, нито има складови наличности, дори активността е сезонна.
Едно, че цялата ситуация е пълен абсурд, втора сигурен съм че една част от осигуровките и данъците ни отиват, за заплати на тези в НСИ.
Не знам кое е по - абсурдно ултимативния краен срок 19.02.2018, след като те си пращат писмото в края на деня определен за краен срок или факта, че фирмата няма как да предостави данни за дейности и неща, които не осъществява. Иначе пише и за глоби. Много ме сърбят пръстите да взема да пратя този абсурд заедно с таблицата им, датата от която е писмото и прочие до БТВ и Нова ТВ с въпрос "така ли от НСИ оползотворяват времето си"?!
Дано от НСИ вземат да се обадят, че да мога лично да им кажа какво е мнение ми за този абсурд.
(само да кажа, че преписах цялата таблица по - горе, и просто въобще не доумявам от НСИ слепи ли са, че фирмата няма декларирани нито в НАП нито в НСИ такива неща, и съвсем ясно се вижда каква е дейността. пък и говорихме по телефона и като нормален човек им обясних, че НСИ ще има много по - голяма ползва да изследва фирма, която отговаря на техните критерии и може да предостави информация, вместо да им пише "0" или нищо, понеже колкото и да настояват, фирмата представя единствено и само услуги и те се предоставят реално 2 пъти в година).
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група