Обезщетение на борсата 2018 г.

20.12.2018, 11:14 320417 602

#400 | 20.12.2018, 11:14
Публикации: 1 / 0
Здравейте!Искам да попитам може ли да се назначи лице на ГД,ако в същото време получава обезщетение от БТ.
Благодаря предварително!
#401 | 20.12.2018, 11:56
Публикации: 9261 / 1550
Да се на начина ГД не е желателно. Дори да не е на борсата :)
ГД може да се сключи с лице, което получава обезщетение за безработица. Ако по този ГД ще има осигуровки, лицето трябва да уведоми НОИ за временно спиране на обезщетението. Ако по ГД няма осигуровки, не уведомява НОИ и не му спират обезщетението
#402 | 26.12.2018, 17:25
Публикации: 2 / 0
здравейте работя в Норвегия от 07.02.2018 след 31.01.19 ще напускам работата  и ще се върна в България ако напускам по взаимносъгласие и след това ако работя в България един месец и след това ако ме съкратят  от работа ще имам ли право на пълна борса (до 31.01.18  имам 5 години стаж в България)
#403 | 04.01.2019, 09:51
Публикации: 6 / 0
Здравейте! 

-бях назначена на ТД на основание чл.67, ал.1, т.1, във връзка с член 70 и 71 от КТ. на 03.05.18г. и след това освободена на основание чл.71, ал.1 от КТ на 09.07.18г.
-беше ми отпуснато  парично обезщетение за безработица, на основание чл.54ж, ал.1 и във връзка с чл.54а, ал.1 и чл.54б, ал.4 от КСО, считано от 09.07.2018 г. до 08.11.2018 г. в размер на 9.00 лв. дневно.
-на 22.10.18 започнах работа и бях назначена на ТД по чл.67, ал.1, т.1 със срок на изпитване в полза на работодателя съгл. чл.70, ал.1 от КТ. Освободена съм на 03.01.19 по чл. 71 от КТ.

Искам да попитам имам ли право отново на парично обезщетение за безработица при тези условия?
#404 | 04.01.2019, 10:17
Публикации: 15 / 0
Ако след 08.11.2018г. направите 9 месеца осигурителен стаж, ще имате право на обещетение от четири месеца в минимален размер, а ако направите 3 години осигурителен стаж /при сегашното законово положение/ ще имате право на обещетение съобразно общия Ви осигурителен стаж.
#405 | 04.01.2019, 10:23
Публикации: 6 / 0
Ако след 08.11.2018г. направите 9 месеца осигурителен стаж, ще имате право на обещетение от четири месеца в минимален размер, а ако направите 3 години осигурителен стаж /при сегашното законово положение/ ще имате право на обещетение съобразно общия Ви осигурителен стаж.
Благодаря за бързия отговор!
#406 | 04.01.2019, 11:32
Публикации: 9261 / 1550
Благодаря за бързия отговор!
Бръз, но неверен.
Първо: според посочените дати не сте получили цялото отпуснато обезщенение и сте работили по-малко от 12 месеца.  Ако в 7 дневен срок от започване на работа сте уведомили НОИ и сега се регистрирате в АЗ до 7 дни от прекратяване на договора, ще имате право на остатъка от обезщетението.
Второ: за право на ново обезщетение се изискват 12 месеца с осигуровки за безработица  от последните 18.  Не 9
#407 | 04.01.2019, 11:51
Публикации: 6 / 0
Бръз, но неверен.
Първо: според посочените дати не сте получили цялото отпуснато обезщенение и сте работили по-малко от 12 месеца.  Ако в 7 дневен срок от започване на работа сте уведомили НОИ и сега се регистрирате в АЗ до 7 дни от прекратяване на договора, ще имате право на остатъка от обезщетението.
Второ: за право на ново обезщетение се изискват 12 месеца с осигуровки за безработица  от последните 18.  Не 9
Не съм използвала цялото, да, но оставаха още 2 седмици до края му. Това значи, че имам право на тези 2 седмици ли?
Извинявам се, изобщо не съм наясно как стоят нещата, опитах се да се свържа в НОИ, но просто е невъзможно по телефона.
#408 | 04.01.2019, 11:59
Публикации: 6 / 0
 Ако в 7 дневен срок от започване на работа сте уведомили НОИ и сега се регистрирате в АЗ до 7 дни от прекратяване на договора, ще имате право на остатъка от обезщетението.
След подписването на трудовия договор още на следващият ден отидох в НОИ с договора и трудовата книжка за да се отпиша.
#409 | 04.01.2019, 12:17
Публикации: 15 / 0
XXXXX,
„Второ: за право на ново обезщетение се изискват 12 месеца с осигуровки за безработица  от последните 18. „ -  това условие ще бъде изпълнено , ако работи още 9 месеца след 08.11.2018г.
#410 | 04.01.2019, 14:20
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

Извинявам се за поредния въпрос относно кога мога да получа обезщетение от борсата, но много се притеснявам дали ще мога или не и да се посъветвам с вас.

Работя в фирма от точно 3 години, взимам 3000 брутна зплата и ме осигуряват на същото и не съм взимал обезщетения от борсата последните 3 години. На постоянен договор съм и се налага да прекъсна по мое желание договора "взаимно съгласие". Тъй като искам да се грижа за родителите ми за няколко месеца, искам да се възползвам от 60% обезщетение, което е възможно да се получи.  Имам 2 въпроса:

Ако в сегашната фирма ми сменят поста на работа в следствие ми се променя договора и имам период за обучение от 6 месеца, мога ли да получа тези 60% от борсата или това няма да се счита ?

Ако не се счита смяна на позицията ми в работата, мога ли да започна някъде за 1 месец и да ме прекратят по основание 71

Ако първия вариянт не стане, и е възможно само с втория вариянт да взимам тези 60% трябва ли да се запиша в борсата веднага че съм безработен или направо след като започна 2рата работа и като ме уволнят след месец да се запиша в борсата за безработен ?

Благодаря предварително!
#411 | 04.01.2019, 14:28
Публикации: 9261 / 1550
На третия въпрос - не трябва да се регистрирате между двата договора. Колкото по-малка е паузата между тях, толкова по-малко ще се отрази на размера на обезщетението.
На другите въпроси бих отговорила с "може", но още не съм прочела дали има някакви промени в КСО по темата.
Напомням, че миналата година много проверяваха такива прекратявания и очевидна цел.
#412 | 04.01.2019, 14:37
Публикации: 2 / 0
На третия въпрос - не трябва да се регистрирате между двата договора. Колкото по-малка е паузата между тях, толкова по-малко ще се отрази на размера на обезщетението.
На другите въпроси бих отговорила с "може", но още не съм прочела дали има някакви промени в КСО по темата.
Напомням, че миналата година много проверяваха такива прекратявания и очевидна цел.


Благодаря за отговора!

За това исках да попитам, защото все пак доста хора се възползват от тези неща...

Имам още един въпрос.
Това прекратяване на договор по член 71 винаги ли се пише когато прекратиш договор  в срок на изпитание, или как стоят нещата за този член 71, не ми я много ясно ?

Благодаря
#413 | 04.01.2019, 14:41
Публикации: 9261 / 1550
Пише се, че договора е прекратен в срока на изпитване по инициатива на работодателя. Защото ако е по инициатива на работника борсата е минимална.
#414 | 09.01.2019, 16:00
Публикации: 1 / 0
Здравейте, интересува ме следния въпрос: След направена регистрация в Бютото по  труда и НОИ, има излезнало разпореждане за проверка на последния работодател, като в разпореждането има посочен 14-дневен срок за обжалване, но никъде не откривам срок за извършване на проверката.  Моя въпрос е какъв е законовия срок за извършване на проверката от компетентните органи?
Благодаря Ви, предварително!
#415 | 10.01.2019, 10:53
Публикации: 11 / 0
Здравейте,

Моля да ми обясните възможно ли е повторно обещетение от НОИ с 60% от осиг.доход, ако-
Едно лице е работило през последните 8 г в една фирма , от които 7 г е осигурявано на 4 ч, а през последната 8-ма година до м.11 2018 е преминало осигуряването на 8 ч. Лицето подава молба за напускане и отива на борсата 4 м на минималното обещетение. Сега след като му приключи обещетението от НОИ, възможно ли е веднага след това ,да бъде назначено в друга фирма за 1 месец и след това съкратено от тази фирма и отново да отиде на борсата с право на обещетение, но на 60 % от осиг.доход и оставащите месеци за ползване на борсата/лицето има общ трудов стаж 20 г/.Благодаря предварително !
#416 | 10.01.2019, 12:03
Публикации: 9261 / 1550
Сега след като му приключи обещетението от НОИ, възможно ли е веднага след това ,да бъде назначено в друга фирма за 1 месец
Възможно е. Дори е много добре, ако си намери работа
да бъде назначено в друга фирма за 1 месец и след това съкратено от тази фирма
никой не може да отгатне след колко време ще го съкратят - три дни, месец, два, година, ...
след това съкратено от тази фирма и отново да отиде на борсата с право на обещетение,
Може и да може. Най-вероятно ще има 12 месеца с осигуровки за безработица от последните 18
да отиде на борсата с право на обещетение, но на 60 % от осиг.доход и оставащите месеци за ползване на борсата
Е, това може да стане най-рано след м.11.2021 г /три години след отпускането на предходното обезщетение/
#417 | 16.02.2019, 19:36
Публикации: 3 / 0
Здравейте, ще напускам разбота по взаимно съгласие, понеже не желаят да ме съкратят, възможно ли е след това да ме назначи адвокат на срочен договор, да ме съкрати след известен период по чл. 71, ал.1 и така да получа пълното обещетение?

Адвокат не е фирма/юридическо лице и не знам дали има такава опция?

#418 | 16.02.2019, 20:26
Публикации: 9261 / 1550
Здравейте, ще напускам разбота по взаимно съгласие, понеже не желаят да ме съкратят, възможно ли е след това да ме назначи адвокат на срочен договор, да ме съкрати след известен период по чл. 71, ал.1 и така да получа пълното обещетение?

Адвокат не е фирма/юридическо лице и не знам дали има такава опция?

Адвокатът би трябвало да знае :)

Иначе: трудовият договор с адвокат /физическо лице, самоосигуряващо се лице/ не се различава от ТД, сключен с юридическо лице /фирма/.

И предупредете адвоката и счетоводителя му, /ако вече не знаят, разбира се/ че има голяма вероятност да им направят проверка преди да Ви отпуснат обезщетението за безработица.
#419 | 20.02.2019, 20:51
Публикации: 3 / 0
Адвокатът би трябвало да знае :)

Иначе: трудовият договор с адвокат /физическо лице, самоосигуряващо се лице/ не се различава от ТД, сключен с юридическо лице /фирма/.

И предупредете адвоката и счетоводителя му, /ако вече не знаят, разбира се/ че има голяма вероятност да им направят проверка преди да Ви отпуснат обезщетението за безработица.

Много благодаря за отговорът. Имам още един въпрос.

Аз съм членка на управителния съвет на кооперацията на село, но не получавам заплата, бонус или някакъв друг вид възнагражение. Това проблем ли е, за да изляза на борсата и да получа пълен размер обезщетение?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група