Обезщетение на борсата 2018 г.

15.04.2019, 12:19 127530 475

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.


vdi6kova

  • Публикации: 9 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 440 | 15.04.2019, 12:19
Не просто когато ме съкратиха ми казаха че другия месец ще ми преведат борса на 15то число

delphine

  • Публикации: 8322 / 1394
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 441 | 15.04.2019, 12:22
Не просто когато ме съкратиха ми казаха че другия месец ще ми преведат борса на 15то число

За съжаление плащат не тези, които съкращават.

vdi6kova

  • Публикации: 9 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 442 | 15.04.2019, 12:25
И ми се струва че тогава няма смисъл човек да ходи на борсата ако чака толкова много.Нали отиваш за да си помогнеш финансово докато си намериш друга работа.

ХХХХХ

  • Публикации: 5864 / 853
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 443 | 15.04.2019, 12:43
А Вие регистрирахте ли се вече в НОИ? Там какво Ви казаха?
Или просто питате?

vdi6kova

  • Публикации: 9 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 444 | 15.04.2019, 12:49
Просто питам

vdi6kova

  • Публикации: 9 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 445 | 15.04.2019, 12:49
Утре ще ходя в борсата

taneto29

  • Публикации: 5 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 446 | 24.04.2019, 07:50
Здравейте! От август 2016 до декември 2016 бях за 4 месеца на борсата. 3 години от последната борса ще станат август 2019. Въпросът ми е, ако сега се регистрирам в бюрото по труда без парично обезщетение и примерно си намеря работа до месец, август ще мога ли да се регистрирам пак, вече със парично обежщетение?

ХХХХХ

  • Публикации: 5864 / 853
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 447 | 24.04.2019, 09:41
И защо държите да се регистрирате на борсата? Какъв е смисъла?

taneto29

  • Публикации: 5 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 448 | 24.04.2019, 09:59
За да си намеря работа, най-вече.А и може някакъв курс от там да изкарам, ако предложат  :wink1:

stefivan1

  • Публикации: 2 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 449 | 26.04.2019, 04:23
Здравейте. Имам следния казус. На 15.04 прекратих трудовите си отношения с работодателя си по собствено желание с едномесечно предизвестие. Бях готов да сее регистрирам на борсата за минимално обещетение за безработица, но ми казаха, че имало вариант да получавам повече чрез някаква вратичка. Та, поразчетох се във форума и се запознах, че трябва да бъда назначен на нова работа и след това да бъда съкратен по чл. 71. Само не разбрах колко време трябва да се водя на работа, има ли някакъв срок, в който трябва да бъда назначен на новата работа и трябва ли да се регистрирам някъде преди да започна на новата работа. Надявам се съм обяснил добре за какво става въпрос и благодаря предварително.

ХХХХХ

  • Публикации: 5864 / 853
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 450 | 26.04.2019, 06:49
Няма минимален срок. Теоретично става и след 1 ден. Добре е да са поне 5-10 дни.
Напомням: от НОИ станаха много чувствителни към подобни вратички и в повечето случаи правят проверка на работодателя. Трява вички документи по договора и прекратяването да са изрядни.

stefivan1

  • Публикации: 2 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 451 | 26.04.2019, 15:10
Няма минимален срок. Теоретично става и след 1 ден. Добре е да са поне 5-10 дни.
Напомням: от НОИ станаха много чувствителни към подобни вратички и в повечето случаи правят проверка на работодателя. Трява вички документи по договора и прекратяването да са изрядни.

Защото на мен ми казаха, че ако не съм си намерил работа, на която да ме назначат в 7-дневен срок нямало да ми го признаят.Което звучи абсурдно, но...

P.G.H.R.

Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 452 | 26.04.2019, 15:42
Кое няма да ви признаят, назначаването във втората фирма ли?
То не звучи абсурдно, просто не е вярно.
В 7-дневен срок след като бъдете освободен (от където и да е) трябва да се регистрирате в АЗ или по-популярно бюрото по труда, но не е проблем да го направите и по-късно.
След като се регистрирате там можете да се регистрирате и в НОИ по ваше желание, но можете и да не го направите, двете регистрации са съвсем отделни.
АЗ имат за задача да ви търсят работа.
НОИ ви изплащат обезщетение за времето, в което сте без работа за конкретни срокове и при конкретни условия.
Ако се регистрирате само в АЗ, а в НОИ не, то щом си намерите работа се отписвате от АЗ, но тъй като не сте ползвали обезщетение от НОИ ще можете да го ползвате евентуално при следващото си освобождаване от работа.
Това е схемата в най-общия й вид без да се задълбочавам в детайли.

antb

  • Публикации: 15 / 0
Осигурителен стаж
Отговор 453 | 27.04.2019, 09:50
Здравейте искам да попитам относно периода на изплащане на обезщетение за безработица. Говоря за стаж след 2001 г. И по точно в него влиза ли времето когато съм бил регистриран в Бюро по труда и съответно в НОИ? Или това смята ли се като стаж за определянето на периода на изплащане на обезщетението?

ХХХХХ

  • Публикации: 5864 / 853
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 454 | 27.04.2019, 10:45
не влиза и не се смята. В този период не сте имали осигуровки за безработица

Ivanov123

  • Публикации: 6 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 455 | 03.05.2019, 11:39
Здравейте, интересува ме следния въпрос: След направена регистрация в Бютото по  труда и НОИ, има излезнало разпореждане за проверка на последния работодател, като в разпореждането има посочен 14-дневен срок за обжалване, но никъде не откривам срок за извършване на проверката.  Моя въпрос е какъв е законовия срок за извършване на проверката от компетентните органи?
Благодаря Ви, предварително!
Здравейте,
И аз получих подобно съобщение, какво предстои след това - ще ме викат ли мен или ще си правят справки при работодателя? Имат ли основание да ми спрат обезщетението? Всички осигуровки са внесени - проверих това.При последния работодател съм била 15 дена, и съм освободена по чл.71-1

kkroumov@mail.bg

  • Публикации: 6 / 0
Обезщетение на борсата
Отговор 456 | 08.05.2019, 13:20
Здравейте,

миналата година НОй ми определиха обезщетение за безработица. Регистрацията ми в бюрото по труда бе прекратена за неявяване на датата. Изтече 6 месечния срок и отново мога да се регистрирам в бюрото по труда.  Срока на обещетението още не е преминал - остават няколко месеца.  В момента работя на трудов договор. Ако този договор бъде прекратен ще продължа ли автоматично да си получавам старото обезщетение или трябва да ми определено ново обезщетение?

P.G.H.R.

Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 457 | 08.05.2019, 13:22
Нищо не става автоматично.
За всяко нещо, свързано с пари се изисква лично волеизявление и съответният набор документи.

kkroumov@mail.bg

  • Публикации: 6 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 458 | 08.05.2019, 13:25
Нищо не става автоматично.
За всяко нещо, свързано с пари се изисква лично волеизявление и съответният набор документи.

Същността на питането е ще мога ли получавам определеното (миналата година )  обезщетение или трябва да се определя ново ?

P.G.H.R.

Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 459 | 08.05.2019, 13:43
Зависи от основанието на прекратяване на ТД.

В момента тук са: 0 Потребители и 3 Гости


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook