Обезщетение на борсата 2018 г.

29.11.2018, 16:06 171199 581

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


DESAN

  • Публикации: 11 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 380 | 29.11.2018, 16:06
За да Ви платят това обезщетение, трябва да си го поискате писмено, като попълните декларация, че през този месец не сте работили и представите трудовата книжка за справка. След като платят, че вписването в тр. книжка е за минути и може да стане пред очите Ви. В НОИ обикновено гледат дали има вписване на обезщетението.
Да аз точно такова поискване с декларация съм дал на работодателя в 2 екземпляра на този който е за мен имам подписа му че го е получил. Що се отнася до НОИ на тях им дадох декларация че ще получавам обезщетение и те ми спряха за този месец тяхното. Въпроса е като съм дал такова заявление и ми се е подписъл работодателя че го е получил има ли луфт и начин да не ми плати тия пари и ако не ми ги плати аз какво трябва да направя? Има ли лихви които му се числят ако реши да ми го изплати след 5 месеца? Това ми е въпроса.

tzlatkov

  • Публикации: 4 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 381 | 29.11.2018, 19:14
Здравейте,
Назначен съм по ТД на основание чл. 68 ал.1 т.1
Трудовия Договор е сключен за срочен. Скоро ми изтича срока.
След това ще бъда освободен по чл. 325  т.3
Ще имам ли право на пълна борса?
Отговарям на другите критерии.

Благодаря и хубава вечер :good:
Поздрави!

ХХХХХ

  • Публикации: 6325 / 925
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 382 | 29.11.2018, 19:46
Да

desidimitrova

  • Публикации: 2 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 383 | 30.11.2018, 08:34
Здравейте,
Съкратена съм на 19.11.2018г поради намаляване обема на работа. Направих си регистрация в АЗ и след това в Нои. От НОИ ми дадоха дата 18.12.за решението,като заявиха,че дотогава работодателят трябва да ми плати съответните осигуровки. Въпросът ми е,ако не ги плати дотогава и ги забави какво следва?Ще получавам ли борса или не,докато не се плати всичко?

desidimitrova

  • Публикации: 2 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 384 | 30.11.2018, 12:43
Здравейте,
Съкратена съм на 19.11.2018г поради намаляване обема на работа. Направих си регистрация в АЗ и след това в Нои. От НОИ ми дадоха дата 18.12.за решението,като заявиха,че дотогава работодателят трябва да ми плати съответните осигуровки. Ако не го направи трябвало да се пуска нова молба за обезщетение.Въпросът ми е,ако не ги плати дотогава и ги забави какво следва?Ще получавам ли борса или не,докато не се плати всичко? Тъй като ако нямало платени осигуровки нямало как да взимам борса.

eli13

  • Публикации: 15 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 385 | 30.11.2018, 12:52
Трябва да отидете при работодателя с трудовата си книжка за да поискате да Ви изплати обещетение за оставане без работа за периода от 19.11 до 18.12.2018г , като му оставяте Декларация , че не сте започнали работа - тя е основание за плащане на обещетение и съответните осигурителни вноски за него.А той ще направи вписване , че е изплатено обещетение по чл.222 от КТ.От НОИ няма причина за проблеми, просто ще изчакате до 18.12. да изтече периода в който Вие все още подлежите на осигуряване от бившия вече работодател.

ХХХХХ

  • Публикации: 6325 / 925
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 386 | 30.11.2018, 12:58
Въпросът ми е,ако не ги плати дотогава и ги забави какво следва? - това не е Ваша работа или Ваш ангажимент
Ще получавам ли борса или не,докато не се плати всичко? - ако редовно е подавал информация в персоналния регистър /Декларация 1/, няма ад имате проблем.

На 19.12. посетете бившия си работодател и поискайте /писмено/ да Ви изплати обезщетение за оставане без работа. Носете си трудовата книжка за да покажете, че през този месец не сте работили и за да може да впишат периода на обезщетението.

Ако питате какво ще стане, ако не е подавана Д1, ако не Ви платят обезщетение и т.н. - бих Ви отговорила с контравъпрос: Ами ако всичко си е подавано?

Спете спокойно, очаквайте обезщетенията и си търсете по-добра  работа

Pejcheva

  • Публикации: 7 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 387 | 02.12.2018, 19:44
Как се процедира при определяне на обезщетението на НОИ - казаха ми, че трябва да излезе решение и тогава да се изплати обезщетение.
Има ли право лицето, което кандидатства  за обезщетение да откаже обезщетението, определено в решението, ако не го устройва като размер - т.е. изисква ли се съгласие за решението или директно се превеждат парите в определения размер ?

mi6okiten

  • Публикации: 1 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 388 | 05.12.2018, 15:45
Здравейте интересувам се за това,че сега почнах работа в англия през агенция вече 2 седмици чакам си иншурънс номера да излезне и до колкото четох като излезне ще ми нанесът стажа към него.В България съм осигуряван 3 години и към 2 месеца на по 500 лв...Интересува ме ако остана тук 3-4 месеца и се върна в българия съкратен и се запиша в бюрото по труда,ще получавам ли 6 месеца по 1600 лв...Или другия вариант който мислех е да работя 3-4 месеца тук и в българия после при позннат за 1 месец на максимални осигуровки и да ме съкрати ще взимам ли максимума така ....и кой вариант ми препоръчвате моля за съвет защото нз какво да правя!Благодаря много предварително!

ХХХХХ

  • Публикации: 6325 / 925
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 389 | 05.12.2018, 17:01
По 1600 лв ще получавате, ако 24 месеца преди това сте осигурявани (вкл. за безработица) на върху 2666.66лв., а в България максималния осигурителен доход е 2600лв. За всичко останало можете да прочетете в КСО (чл. 54а-54м), на страницата на НОИ, че в тази тема или в други ден подобни във форума.

Work

  • Публикации: 4 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 390 | 12.12.2018, 16:22
Здравейте!
От 3.12.2018 г. съм без работа, т.к. прекратих трудовия ми договор по взаимно съгласие. Работих във фирмата повече от 2 години и половина. В рамките на 7-дневен срок се регистрирах в Бюрото по труда като безработен. Не съм се регистрирал все още в НОИ.
Мога ли да получавам по-голямо обезщетение, ако ме назначат за няколко дни във някаква фирма и ме освободят по чл.71 ал.1 от КТ? Т.е. отписвам се от Бюрото по труда, защото съм си намерил работа и след няколко дни като ме освободят от новата фирма, се регистрирам отново в Бюрото по труда и след това в НОИ?

marpan_64

  • Публикации: 5686 / 479
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 391 | 12.12.2018, 16:25
А преди тези 2 години и половина назад във времето имате ли борса?

Work

  • Публикации: 4 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 392 | 12.12.2018, 16:49
Преди тези 2 години и половина работих при друг работодател без да съм прекъсвал.
Единствената ми борса досега беше за 4 месеца с минимално обезщетение от 5. май 2014 г.

Work

  • Публикации: 4 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 393 | 14.12.2018, 12:52
Здравейте!
От 3.12.2018 г. съм без работа, т.к. прекратих трудовия ми договор по взаимно съгласие. Работих във фирмата повече от 2 години и половина. В рамките на 7-дневен срок се регистрирах в Бюрото по труда като безработен. Не съм се регистрирал все още в НОИ.
Мога ли да получавам по-голямо обезщетение, ако ме назначат за няколко дни във някаква фирма и ме освободят по чл.71 ал.1 от КТ? Т.е. отписвам се от Бюрото по труда, защото съм си намерил работа и след няколко дни като ме освободят от новата фирма, се регистрирам отново в Бюрото по труда и след това в НОИ?
Та не разбрах, възможно ли е?

ХХХХХ

  • Публикации: 6325 / 925
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 394 | 14.12.2018, 12:58
https://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,23997.0.html
Вижте какво съм отговорила тук. Положението Ви е аналогично.

maja_ti

  • Публикации: 1 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 395 | 14.12.2018, 14:49
Здравейте,
съпругът ми напусна по взаимно съгласие работата си на 27.08.2018г. От 03.09.2018 е назначен във Франция по договор, който първоначално беше със срок до 30.11.2018г. и след това беше продължен до 20.12.2018г. Как ще е най добре да постъпи след като се върне в България, за да има право на максимално обезщетение за безработица, като срок и като сума? Никога не е бил регистриран като безработен, има няколко години непрекъснат стаж преди да напусне работата си на 27.08.2018г.  По - принцип има и възможност да бъде назначен някъде фиктивно за определен срок.
Благодаря предварително за отговорите.

pufpafkata

  • Публикации: 3 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 396 | 14.12.2018, 16:19
Здравейте,
  изтича ми 1 година от майчинството и планирам да се се върна на работа и да си пусна платеният отпуск, който е около 30 работни дни, след което ще се прекрати трудовият ми договор с работодателя.
Въпросът ми е, ако през този близо месец и половина, докато съм в платен отпуск от първият работодател, ще бъда назначена на 2ри трудов договор на 4ри часа.

Въпросите са ми 2, първо ще имам ли право на обезщетение от борсата, ако договорът при 2рият работодател се прекрати по чл, 71, след като напусна при първият. И как ще бъде изчислено обезщетението, има ли значение че ще съм на 4ри часа при последният работодател?

Благодаря предварително за отговорът!

P.G.H.R.

Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 397 | 14.12.2018, 16:54
А как ще се прекрати договорът при първия работодател?
Ако не е по ваша инициатива и отговаряте на всички други условия ще можете да ползвате т.нар. "пълна" борса за периода, който се регламентира от осигурителния ви стаж след 01.01.2002 г.
Има значение, ще се изчисли на база сумите, върху които са начислявани осигурителните вноски.

pufpafkata

  • Публикации: 3 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 398 | 19.12.2018, 15:53
Договорът при 1вият работодател ще бъде прекратен по взаимно съгласие, няма как иначе, при все че съм майка да на малко дете. При вторият работодател, ще бъде прекратен по ч. 71, след като приключа при първият работодател.

NIRVANAA

  • Публикации: 1 / 0
Re: Обезщетение на борсата 2018 г.
Отговор 399 | 20.12.2018, 11:08
Здравейте! През лятото бях на работа в Шотландия. Регистрирах се в БТ,а после в НОИ. Внесох U1, но явно в НОИ си ги изискват служебно и ми бяха определили мин. заплащане по 9 лв. на ден, за което разбрах вчера. Превели са ми 700 лв. за 3-4 месеца и след това излиза разпореждане,с което прекратяват изплащането до получаване на U1. Въпросът ми е,какво се случва с месеците,за които са ми плащали по 9 лв.? Ще се доплати ли остатъка и защо ни карат да внасяме U1,след като те чакат да си го получат служебно?

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook