Връщане на работа 2-ра година майчинство и послядваща смяна на работидател

21.01.2018, 05:24 20610 22

21.01.2018, 05:24
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
Детето ми е на 1г и 8м и планирам да се върна на работа, като отначало да си пусна натрупания платен отпуск. Колко време по-рано трябва да подам известие/молба до работодателя, че се връщам на работа? Същевременно има вероятност по време на течащия ми платен отпуск да получа предложение за работа от друг работодател. Ако подам молба за напускане с предизвестие по договор и то изтича преди да ми е изтекла отпуската, то тогава губя ли платения си отпуск за съответните дни след изтичане на предизвестието или се изплаща целия отпуск, независимо от това?
#1 | 24.01.2018, 11:53
Публикации: 3 / 0
1
#2 | 24.01.2018, 11:59
Публикации: 1187 / 228
1. Подавате заявление до работодателя, с което уточнявате от коя дата(предполага се, че сте се съгласували с него - нормата никъде на определея срокове в които трябва да го уведомите - поне трудовата. При добро желание можем да открием кореспонденция в други актове, но не мисля, че трябва да се изпадаме в подобно буквоядство);
2. Ако прекратите правоотношението си по-рано, за останалата част от неизползвания отпуск ви се полага обезщетение по чл. 224КТ;
#3 | 24.01.2018, 13:14
Публикации: 254 / 17
Работодателят не е длъжен да Ви разреши ползването на отпуска веднага след завръщането. За отпуска за 2018 г. може да отложи половината, но за другия вече натрупан, законодателят не е конкретен как да се ползва, освен, че работодателят трябва да осигури ползването. Може да го осигури и октомври, ноември и декември.
За другото Ви написаха.


Подайте си молбата за отпуск, пък ще видите работодателя какво ще реши.
#4 | 29.01.2018, 11:42
Публикации: 3 / 0
Благодаря много за отговорите!
#5 | 15.07.2018, 13:06
Публикации: 1 / 0
Здравейте аз искам да попитам въпрос непотемата а пак в връзка с майчинството от 2017 година съм се осигурявала 4 месеца на минималната заплата май юни юли и август след това несъм се осигурявала до юни месец тоест от 1.06.20180 съм на трудов договор сега сме 15.07 значи ще направя 2 месеца на трудов договор а аз съм бременна 1 месец мога ли да вляза в болнични от сега и ще взима ли майчинство  много съм объркана ще помоля за отговор
#6 | 15.07.2018, 14:23
Публикации: 1302 / 183
Все пак как стои въпросът със здравноосигурителните ви права` в междинните 9 месеца?
Не, че имат връзка с болничния...
За да придобиете право на обезщетение при временна неработоспособност трябва да отговаряте на няколко условия:
- да сте на трудов договор към момента на настъпване на неработоспособността;
- да имате най-малко 6 месеца осигурителен стаж като лице, осигурено за общо заболяване и майчинство, независимо дали са последователни, прекъснати, при 1 или повече работодатели;
- да ви е издаден болничен лист.

Казвате, че сте бременна в 1-вия месец.
Лекарят ще прецени дали към момента имате нужда от болничен или не, а за да ползвате болничен за бременност и раждане трябва да имате най-малко 12 месеца осигурителен стаж като осигурена за този риск, без да е необходимо тези 12 месеца да са без прекъсване или при един и същ работодател или да са последните 12 месеца преди отпуска, достатъчно е да имате общ осигурителен стаж от 12 месеца.

Това е!  :smile1:
#7 | 18.07.2018, 22:41
Публикации: 4 / 0
Здравейте! До преди месец бях в отпуск за отглеждане на дете до 2 годишна възраст, който трябваше да изтече на 14.07.2018. По мое желание, считано от 21.06 трудовото ми правоотношение беше прекратено, понеже си намерих друга  работа, на която ме назначиха с дата 22.06. Искам да запитам имам ли право да си получа обезщетението за месец юни, понеже към момента нямам превод и ако имам това право как трябва да процедирам?
Благодаря!
#8 | 19.07.2018, 08:49
Публикации: 1187 / 228
Имате право да получите обезщетение за периода до навършване на 2 години на детето. Просто работодателите ви (предния и настоящия ) трябва да уведомят НОИ за промяната по надлежния ред...
#9 | 25.07.2018, 19:24
Публикации: 4 / 0
Здравейте, искам да запитам каква според вас може да е причината за да не ми бъде изплатено обезщетение за отглеждане на дете до 2 годишна възраст при следните обстоятелства: прекратяване на трудовото правоотношение при единия работодател на 21 юли и започване на нова работа от 25 юли. Към днешна дата нямам изплатено обезщетение за месец юни и незнам към кого трябва да се обърна, за да разбера защо.
Счетоводството  на новия ми работодател не е подало документи към НОИ към момента и искам да разбера също може ли да се направи нещо относно изпащането на обезщетение за периода 25.06 - 14 .07 (датата на навършване на 2 годинки на детето ми) и изобщо как е трябвало или трябва да се процедира?
Благодаря предварително!
#10 | 25.07.2018, 20:58
Публикации: 4 / 0

Здравейте, искам да запитам каква според вас може да е причината за да не ми бъде изплатено обезщетение за отглеждане на дете до 2 годишна възраст при следните обстоятелства: прекратяване на трудовото правоотношение при единия работодател на 21 юни и започване на нова работа от 25 юни. Към днешна дата нямам изплатено обезщетение за месец юни и незнам към кого трябва да се обърна, за да разбера защо.
Счетоводството  на новия ми работодател не е подало документи към НОИ към момента и искам да разбера също може ли да се направи нещо относно изпащането на обезщетение за периода 25.06 - 14 .07 (датата на навършване на 2 годинки на детето ми) и изобщо как е трябвало или трябва да се процедира?
Благодаря предварително!
[/quote]
#11 | 25.07.2018, 21:50
Публикации: 4 / 0
Извинявам се за двойния пост, но в последствие видях, че съм сбъркала месеците, които описвам и в стремежа си да редактирам го постнах още веднъж, а не намирам начин да го изтрия.
#12 | 26.07.2018, 09:35
Публикации: 261 / 24
Поне до 25 юни трябва да са ви превели. Също така стария работодател трябва да подаде промяна обстоятелства.
При новия - след като нищо не е подал в НОИ - какво очаквате ?
А вие подали ли сте нещо при него? Ако сте започнали работа, имате право на 50% от майчинството до навършване на 2 години на детето- Прил.8 на НОИ трябва да подадете при работодателя.
#13 | 24.10.2018, 11:56
Публикации: 4 / 0
Здравейте! В момента съм по майчинство за отглеждане на дете до 2 години. Планирам да се върна на работа, за което ще получавам 50% от обезщетението. Въпроса ми е до кога- докато детето тръгне на ясла или докато навърши 2 години? Съответно какви документи ще са ми необходими? Задавам въпрос тук, защото получавам различни. отговори, последният от които е,че има законодателни промени.  Благодаря
#14 | 24.10.2018, 12:51
Публикации: 6668 / 658
1. Ще получавате 50% до навършване на 2-годишна възраст на детето дори и да ходи на ясла.
2. Заявление до работодателя за прекратяване на отпуската за гледане на дете до 2-годишна възраст.
3. Приложение № 7 попълнено в част ІІ - декларирам следните промени в обстоятелствата (за това приложение Вашия срок е 3 работни дни от промяната)
4. Приложение № 8 - за 50%.
#15 | 01.09.2019, 23:44
Публикации: 5 / 0
Здравейте. В отпуск по майчинство съм, но се върнах на работа за да напусна и започна при нов работодател. Старият подаде прил.8 към НОИ, въпросът ми е какво приложение трябва да подаде новият ми работодател за да вземам 50% от майчинството
#16 | 29.05.2022, 19:55
Публикации: 2 / 0
Здравейте , искам да попитам, тъй като ще заминаваме в друга страна, а в момента все още съм в отпуск по майчинство ( 2- Ра година) , мога ли да напусна по време на майчинството , и имам ли право на това обещетение ( майчинство) ,тъй като няма да започвам работа , поне до края на отпускът
#17 | 29.05.2022, 20:04
Публикации: 9299 / 1558
мога ли да напусна по време на майчинството - да
имам ли право на това обещетение ( майчинство) ,тъй като няма да започвам работа , поне до края на отпускът - като не сте на трудов договор /или самоосигуряващо си лице на "високия процент" - какъв отпуск, какво обезщетение. Обезщетението за гледане на дете до 2 години е "привилегия" на осигурени лица.
А защо искате да напуснете работа? Ползвайте си отпуска, вземайте си обезщетението, пътувайте в други страни /без да работите/ и когато детето стане на 2 г - напуснете тогава.
#18 | 29.05.2022, 20:14
Публикации: 2 / 0
Няма да успея да се върна до края на отпускът по майчинство за да мога да подам молба за напускане . Иначе ще се самоосигорявам за времето , докато започна нова работа , но предполагам това ще отнеме поне година .
#19 | 29.05.2022, 22:21
Публикации: 9299 / 1558
Под "самоосигуряване" нямах предвид задължителното здравно осигуряване, а самоосигуряване по смисъла на КСО като ЕТ, собственик или съдружник във фирма, упражняване на свободна професия, земеделски производител и т.н.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група