Коригиране на Декларация 1

19.01.2018, 21:34 9718 4

19.01.2018, 21:34
Публикации: 2 / 0
Здравейте! Налага се да въведа коригирища декларация образец 1 за здравно осигуряване на земеделски производител. От НАП ми обясниха, че на Код корекция трябва да въведа буква К, но от падащото меню ми се показва само 0,1 и 3. Обяснете ми какво да направя, за да мога да си подам коригиращата декларация.
#1 | 19.01.2018, 21:36
Публикации: 4364 / 719
Вижте в хелпа на какво отговарят тези цифри - едната от тях ще е за корекция, вероятно единицата, но вижте.
#2 | 19.01.2018, 22:00
Публикации: 2 / 0
Да, единицата е, благодаря!
#3 | 03.07.2018, 22:32
Публикации: 1 / 0
И аз имам същия проблем. Пенсионер съм. Трябва само здравни да внасям. Трябва да подам корекция, тъй като съм писал 350лв. и в графата за болнични и 350 лв.доход. И сега корекция Добре, подавайки Декл.1 с 1(код корекция) - това какаво означава. Трябва нова правилно попълнена декларация да подам или какво ? МОЛЯ някой да обясни с прости думи как да постъпя, какво и как да попълня.
И още нещо - има ли шанс да не се занимавам с това всеки месец. Добре поне че е ПИК. Иначе отивайки до града и субсидийката отиде в здравните осигуровки и билета за рейса. Ние дребните зем.стопани не сме активни, щото умираме. Трябва да ни изядат акулите - това е целта. От къде с тия 15-20 дка пари за екстри - не стигат само за прехрана.
#4 | 03.07.2018, 22:41
Публикации: 9297 / 1557
Декл.1 с 1(код корекция) - това какаво означава. - когато подадете Д1 с код "корекция", системата замества данните от предходната Д1 с данните на коригиращата. Коригиращата Д1 трябва да съдържа всички коректни данни /попълват се всички полета, които се попълват и в редовната декларация/
има ли шанс да не се занимавам с това всеки месец - има, но можете да се възползвате от него само до 25.02. на съответната година. За "само здравни" май има и други възможности, но сега не ми се чете.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група