Смяна на управител

11.01.2018, 11:04 3149 6

11.01.2018, 11:04
Публикации: 404 / 14
Здравейте!Възможно ли е управител на ООД,който е и собственик,да упълномощи временно другият собственик да бъде  управител ,като в същото време новият,назначи   старият като стажант във фирмата?Съвета е на адвокат,но аз не съм сигурна!Според мен по-добрият вариант е да се мине през ТР със смяна на управител,т.к. договора за избор на управител вече е публикуван там.Във фирмата няма назначени работници,а управителя е СОЛ.
#1 | 11.01.2018, 15:33
Публикации: 7 / 1
Вижте дружествения договор, по принцип управителя , който  в момента  е регистриран в ТР не може  да назначи другия за стажант.В дружествения договор трябва да упоменато  как ще управляват заедно или поотделно и какви ще са правомощията на съдружниците.
#2 | 11.01.2018, 17:06
Публикации: 404 / 14
В дружествения договор управителя е един,този ,който е регистриран в ТР.Но точно той трябва да бъде назначен като стажант.Въпросът ми е,може ли с пълномощно да се прехвърли временно управлението на другият съдружник и той да го назначи като стажант?
#3 | 12.01.2018, 11:00
Публикации: 404 / 14
 :question:Някой може ли да даде съвет!?
#4 | 12.01.2018, 11:56
Публикации: 9299 / 1558
Ако обясните какво точно искате да постигнете, може би ще имате отговор.
По мое мнение не може да се управлява само с пълномощно. Управителят може да упълномощи някого да го представлява при една или друга сделка, пред една или друга институция, но не смятам, че може да упълномощи някого /било то и неуправляващия си съдружник/ да го назначи /него, управляващия по устав съдружник/ на трудов договор. Ако и другият съдружник е управител по устав или дружествен договор - може да стане.
Не ми се търси в законите, но си мисля, че името на управителя е едно от задължителните за публикуване обстоятелства.
#5 | 12.01.2018, 13:02
Публикации: 404 / 14
Аз също мисля,че не може с пълномощно,но така твърди адвокат!Варианта през ТР със смяна на управител ,мисля,е най-добрият вариант.Нали?Просто настоящият управител,трябва да се назначи временно на стаж във фирмата,а няма кой да го назначи-няма никой назначен на трудов договор.
#6 | 12.01.2018, 15:12
Публикации: 7 / 1
Да , наистина  смяната на управител е най-удачният вариант. Но може и да се направи промяна в дружествения договор , а именно , че двамата съдружници могат да управляват заедно или поотделно - това също е идея -хем законна , хем удачна . И по този начин и двамата могат да се осигурявят като самоосигуряващи се лица. За стажуване и дума не може да става.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група