Регистрация на икономически оператори в системата на Агенция Митници

07.04.2018, 23:35 70620 121

#100 | 07.04.2018, 23:35
Публикации: 64 / 7
Въобще не мога да мина отново през стъпките. В  EORI номера се съдържа ЕГН-то ми. Да, пълномощното е изпратено на хартия, получих потвърждение, че е прието, след това имейл с ЕОРИ номер.
Има нещо нередно с това ЕОРИ - кой го е пратил на мейл? Странно е, защото регистрацията за ЕОРИ е различна от тази за икономически оператор? И определено трябва да съдържа ЕИК на фирмата не Вашето ЕГН - има грешка при заявяването на това ЕОРИ.
Електронния подпис на фирмата, която искате да регистрирате ли е? Трябва да се съдържа в подписа нейното ЕИК и вашето ЕГН като пълномощник.
От това, което пишете излиза, че сте регистрила себе си като вариантите са - или да сте с подпис на физическо лице или да сте попълнили грешно данните при първите стъпки.
#101 | 08.04.2018, 13:02
Публикации: 6 / 0
Тези имат най-трагичната онлайн система и най-трагичната поддръжка в света. С всички други институции може да се оправиш лесно онлайн, но като тия втори няма. Никой не отговаря на телефоните, нито на мейлите. Чакам вече 20 дни, няма да казвам колко дни загубих да се регистрирам и все нищо не става. Имам регистриран потребител - управител и собственик на капитала на ЕООД, имам и асоцииран КЕП. Искам да добавя като ИО - 3 фирми, и 3те са с един и същи управител и собственик, който притежава КЕП, тоест КЕП НА ФЛ УПРАВИТЕЛ И СОБСТВЕНИК НА ДРУЖЕСТВАТА, които искам да добавя като ИО. При всичките опити все едно и също нещо става. На трета стъпка от регистрацията - регистриране на ИО чрез законен представител, ми приема данните и казва, че заявката е приета. Няколко секунди по-късно получавам 4-5 автоматични мейла от тъпата им система с текст:
Уведомяваме Ви, че заявката Ви за регистрация на икономически оператор е отхвърлена.
И тва е. После като се опитам да подам нова заявка, ми казва че ИД-то вече е използвано, тоест има заявка с този ЕИК.
И така вече 1 месец, нито може да се свържа с тях, нито имам регистрация, а ми трябва защото осъществяваме внос всеки месец.
Като вляза на Работни процеси, ми казва че нямам регистрирани ИО. Но същевременно ми показва на статус на регистрацията, че имам подадена заявка за 1 от 3-те дружества, на статус пише:  Очаква проверка на правото на регистратора да регистрира този ИО .
За другите 2 дружества даже и това няма, автоматично системата им отхвърля, потребител и КЕП са асоциирани! Нито 1 от трите ми дружества не е регистрирано в момента като ИО в тяхната система, вече се отчайвам.
#102 | 08.04.2018, 23:22
Публикации: 71 / 7
Да, системата  е трагична! Не разбрах какво точно е станало при регистрацията, вероятно вината е в мен. Не мога да разбера как при всички други държавни администрации няма проблеми с КЕП, а при пустите митници трябва да се правят сто настройки - то не бе на IE, JAVA и прочие инсталиране на  драйвери ..
Всъщност се отказах и пратих тази фирма по ... митнически агенти.  Как само те не разпознаха пустия  КЕП! Голяяяямо облекчение!
#103 | 17.04.2018, 14:09
Публикации: 9 / 0
Здравейте. Имам следният проблем. Аз съм собственик ан фирма - в момента имам пратка от Китай в ДЧЛ .Направих си регистрация, допусна ме до стъпка 9 заявка за митническо представитество, но при опит за избор на профил в края на зявката не ми излиза нищо от падащото поле, а от ДЧЛ ми казаха че трябава да избера МИСИ И БИМИС, но нищо не се получава. Някаква идея къде бъркам
#104 | 17.04.2018, 18:18
Публикации: 64 / 7
Тези имат най-трагичната онлайн система и най-трагичната поддръжка в света. С всички други институции може да се оправиш лесно онлайн, но като тия втори няма. Никой не отговаря на телефоните, нито на мейлите. Чакам вече 20 дни, няма да казвам колко дни загубих да се регистрирам и все нищо не става. Имам регистриран потребител - управител и собственик на капитала на ЕООД, имам и асоцииран КЕП. Искам да добавя като ИО - 3 фирми, и 3те са с един и същи управител и собственик, който притежава КЕП, тоест КЕП НА ФЛ УПРАВИТЕЛ И СОБСТВЕНИК НА ДРУЖЕСТВАТА...
Ако правилно виждам вие се опитвате с един подпис на ФЛ да направите регистрации на 3 фирми. Няма как да стане - в инструкциите от АМ пише само с подпис на ЮЛ, т.е трябват ви три подписа.
Ако нещо не съм ви разбрала правилно може да ми пишете пак
#105 | 17.04.2018, 18:21
Публикации: 64 / 7
Здравейте. Имам следният проблем. Аз съм собственик ан фирма - в момента имам пратка от Китай в ДЧЛ .Направих си регистрация, допусна ме до стъпка 9 заявка за митническо представитество, но при опит за избор на профил в края на зявката не ми излиза нищо от падащото поле, а от ДЧЛ ми казаха че трябава да избера МИСИ И БИМИС, но нищо не се получава. Някаква идея къде бъркам
Трябва преди да пуснете заявка за митническо представителство, от т.1 да си добавите желаните профили. След това вече след натискане на лупичката в т.10 ще ви излизат профилите. Следвайте инструкциите от Агенцията и няма да имате проблем.
#106 | 19.04.2018, 17:20
Публикации: 3 / 0
Здравейте,

След няколко седмици документално лутане, успях да регистрирам фирмата като ИО, потвърдиха ми пълномощното, преминах повторно през Стъпка 2 и вече влизам в профила си.
Моля за съдействие къде трябва да отида, за да преупълномоща митническите фирми с които работим чрез техните ЕОРИ номера.
Прерових почти всички полета, четох някакви ръководства и Въпросници за потребителите, но не отклих как става това.
Благодаря предварително!
#107 | 19.04.2018, 17:46
Публикации: 64 / 7
Здравейте,

След няколко седмици документално лутане, успях да регистрирам фирмата като ИО, потвърдиха ми пълномощното, преминах повторно през Стъпка 2 и вече влизам в профила си.
Моля за съдействие къде трябва да отида, за да преупълномоща митническите фирми с които работим чрез техните ЕОРИ номера.
Прерових почти всички полета, четох някакви ръководства и Въпросници за потребителите, но не отклих как става това.
Благодаря предварително!
Здравейте,
Следвайте стъпка по стъпка инструкциите от Агенция митници от стр.39/т.4/ за нещата които се касаят за вас до стр.61/т.15.  Не е необходимо да е по ЕОРИ номер , достатъчно е името на фирмата. По принцип в сайта се пада т.10 „Създаване на заявка за митническо представителство“. Ако разбира се сте си направили всичко преди това както трябва.
Това е линк към инструкциите
https://ecustoms.bg/eportal/public/DocumentViewer?row_id=328
#108 | 02.05.2018, 15:30
Публикации: 3 / 0
Здравейте,

Само да кажа допълнителни номера за връзка със Сървиз Деск - 9859 45-44, 43-36, 41-82.
Наложи се да звъня на Пресцентъра на Митници, за да ги поискам, тъй като не мога да свърша абсолютно нищо заради проблем, който съм изпратила на Сървиз Деск за решаване на 19.04., а от тях няма никакъв отговор до момента. На горните телефони поне някой вдига. Ще видим дали и работа могат да вършат.
#109 | 02.05.2018, 16:06
Публикации: 1 / 0
Веселина , успяхте ли със заявката за митн.птредставителство?
#110 | 02.05.2018, 16:27
Публикации: 3 / 0
Още не мога да стигна до там.
Проблемът беше, че не ме разпознаваше и не можех да влезна с КЕП-а.
Най-накрая ми писаха, че трябвало да си задам някакви права и за това не ставало.
Минах стъпките и трябва да изчакам обработка. Края на деня ще пробвам и дано се получи най-после...
#111 | 02.05.2018, 18:42
Публикации: 71 / 7
Аз успях за първи път да подам нулева АД. Колко време се бави входящият номер, ще получа ли потвърдителен имейл, както за ДДС-то?
#112 | 16.05.2018, 10:33
Публикации: 6 / 0
Има ли някой да е регистрирал ЮЛ като ИО с КЕП на управител или това е мираж и трябва да се ползват само КЕП на ЮЛ?
#113 | 16.05.2018, 10:35
Публикации: 71 / 7
Има ли някой да е регистрирал ЮЛ като ИО с КЕП на управител или това е мираж и трябва да се ползват само КЕП на ЮЛ?
Минах през този филм. Не става с КЕП на физическо лице. В КЕП трябва да се съдържа ЕИК на задълженото лице и ЕГН-то на представител на фирмата. Искат и нотар.заверка за упълномощаване на това лице от фирмата.
#114 | 16.05.2018, 10:45
Публикации: 6 / 0
Минах през този филм. Не става с КЕП на физическо лице. В КЕП трябва да се съдържа ЕИК на задълженото лице и ЕГН-то на представител на фирмата. Искат и нотар.заверка за упълномощаване на това лице от фирмата.

Идиоти..., иначе го имат като опция при регистрацията на ИО - чрез законен представител...

Тоест трябва ми КЕП НА ЮЛ, в който да се съдържа ЕИК на ЮЛ и ЕГН на управител?
А упълномощаването какво трябва да е? При мен става въпрос за ЕООД, тоест ЕООД-то трябва да си упълномощи управителят, който така или иначе е законово упълномощен да си го управлява и това да се завери нотариално? Да се направи пълномощно за АГ Митници, че управителят ще представлява ЕООД-то пред Митниците?

П.П. Свързах се на горните телефони, за първи път някой вдигна от 2 месеца, записаха ми данните и ми пожелаха хубав ден, сигурно ще се обадят след още 2.
#115 | 17.05.2018, 23:49
Публикации: 64 / 7
Идиоти..., иначе го имат като опция при регистрацията на ИО - чрез законен представител...

Тоест трябва ми КЕП НА ЮЛ, в който да се съдържа ЕИК на ЮЛ и ЕГН на управител?
А упълномощаването какво трябва да е? При мен става въпрос за ЕООД, тоест ЕООД-то трябва да си упълномощи управителят, който така или иначе е законово упълномощен да си го управлява и това да се завери нотариално? Да се направи пълномощно за АГ Митници, че управителят ще представлява ЕООД-то пред Митниците?

П.П. Свързах се на горните телефони, за първи път някой вдигна от 2 месеца, записаха ми данните и ми пожелаха хубав ден, сигурно ще се обадят след още 2.

Да, трябва подпис на ЮЛ с управителя вътре. Упълномощаване се прави само, ако лицето в подписа не е управителя, а служител на фирмата. Като управител се има предвид човека посочен в Търговския регистър.
#116 | 18.05.2018, 12:10
Публикации: 214 / 40
Още не мога да стигна до там.
Проблемът беше, че не ме разпознаваше и не можех да влезна с КЕП-а.
Най-накрая ми писаха, че трябвало да си задам някакви права и за това не ставало.
Минах стъпките и трябва да изчакам обработка. Края на деня ще пробвам и дано се получи най-после...

може ли да споделите какво точно ви писаха по този проблем, че и аз имам същия - излиза ми непрекъснато грешка HTTP Status 401 - Cannot authenticate with the provided credentials и не ме пуска да вляза с КЕП, а само с юзър и парола, а така не е възможно да се стигне до Работен портал

пробвах и с IE, и с Chrome - все тая грешка излиза, какви права и къде трябва да се конфигурират?
#117 | 11.07.2018, 17:46
Публикации: 17 / 1
здравейте,
Някой може ли да ми изпрати мостра на пълномощно за регистрация  в системата на митниците
Благодаря
#118 | 11.07.2018, 18:53
Публикации: 71 / 7
Да съдържа например следното:
"ДА МЕ ПРЕДСТАВЛЯВА, ВКЛЮЧИТЕЛНО ФИРМАТА МИ
 със следните права:
-   Да извърши регистрацията ми на Икономически оператор в Агенция "Митници" ;
-   Да подава и получава необходимите справки, декларации, актове и всякакви други документи по електронен път  с електронен подпис в електронния портал на Агенция "Митници" ."
#119 | 11.07.2018, 19:52
Публикации: 17 / 1
благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група