Пренасяне на данъчна загуба

25.09.2018, 17:05 22198 24

#20 | 25.09.2018, 17:05
Публикации: 62 / 0
Така е. :good:
Благодаря!
 Ако може ще попитам за още едно уточнение. Значи през 2016 е пропуснато да се пренесе загуба, но през 2017 е пренесена. Сега ще подам коригираща декларация.
От тук ще ми се промени данъка. За 2017 е платен данък например 20 лв, а е трябвало да се плати 200 лв.Въпросът ми е дали правилно ще отразя промяната ако през 2018 взема следната счетоводна статия 122/452 и с каква сума ? 180 лв. ?  Дали пропускам да направя или подам нещо във връзка с тази корекция? Смятам, че ОПР и баланса няма да се променят, данъкът е малък. Благодаря!
#21 | 25.09.2018, 17:49
Публикации: 11934 / 2174
https://www.megabalans.com/blog/item/49-danachna-zaguba-i-neinoto-prenasyane-v-godinite

Прочетете този материал.  :smile1:


от линка : " Така например нямаме вариант да започнем приспадане от втората година от посочения пет годишен период, както и например да ползваме правото на приспадане не през целия пет годишен период, а през различни години "
Въпреки, че приспадането е пропуснато аз мисля, че не губите правото си да продължите . Точно обратно - задължени сте да приспадате до изтичане на 5 г. срок съгласно чл.70 ал.1 ЗКПО. По-скоро следва да подадете коригираща декларация за годината на пропуска.
Разбира се , може и да имате различно мнение, но какво ще правите тогава с вече ползваното намаление на резултата до годината на пропуска ? Чл.70 ал.1 вменява задължение по отношение на приспадането и никъде не срещам текст, че ако веднъж започнато приспадането на данъчна загуба пропуснете по невнимание или по желание следва да спрете процедурата .
#22 | 26.09.2018, 19:31
Публикации: 62 / 0
https://www.megabalans.com/blog/item/49-danachna-zaguba-i-neinoto-prenasyane-v-godinite

Прочетете този материал.  :smile1:


от линка : " Така например нямаме вариант да започнем приспадане от втората година от посочения пет годишен период, както и например да ползваме правото на приспадане не през целия пет годишен период, а през различни години "
Въпреки, че приспадането е пропуснато аз мисля, че не губите правото си да продължите . Точно обратно - задължени сте да приспадате до изтичане на 5 г. срок съгласно чл.70 ал.1 ЗКПО. По-скоро следва да подадете коригираща декларация за годината на пропуска.
Разбира се , може и да имате различно мнение, но какво ще правите тогава с вече ползваното намаление на резултата до годината на пропуска ? Чл.70 ал.1 вменява задължение по отношение на приспадането и никъде не срещам текст, че ако веднъж започнато приспадането на данъчна загуба пропуснете по невнимание или по желание следва да спрете процедурата .

Както irenabrili ми отговори - не може да има прекъсване. Въпросът ми е дали начинът, който съм описал е правилен за коригиране на грешката? :)
#23 | 12.02.2019, 15:17
Публикации: 36 / 0
От миналата година имам загуба 2800 лв.
Тази година -печалба 200 лв.
В гдд, клетка 12, в намаление кое записвам 2800 или 200?

#24 | 12.02.2019, 15:40
Публикации: 11934 / 2174
Чл. 71. (1) Данъчната загуба се приспада при определяне на данъчния финансов резултат в размера на положителния данъчен финансов резултат преди приспадане на данъчната загуба. Когато данъчната загуба е по-малка от положителния данъчен финансов резултат преди приспадане на данъчната загуба, при определяне на данъчния финансов резултат се приспада пълният и размер.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група