Декл.7

14.12.2017, 19:24 1114 6

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


ditzve

  • Публикации: 874 / 48
Здравейте,моя близка е напуснала ,считано от 22.11.2017г.Не се е регистрирала в БТ. Не знам защо така е решила.Ходила в НАП да си извади ПИК и от там са й казали,че до 25.12.2017 трябва да подаде Декл.7 и да плати здравна осигуровка като безработна.
Според мен обаче би било редно Декл.7 да се подаде до 25.01.2018г. и да се плати здравна за безработен за м.12,тъй като заплатат й беше 5000лв. и тя дори и до 22.11.2017 е осигурена на макс.Аз смятам,че задължението за осигуровка е от 01.12.2017г.Какво е вашето мнение?

ХХХХХ

  • Публикации: 5932 / 862
Re: Декл.7
Отговор 1 | 14.12.2017, 21:27
Според мен Д7 до 25.12. Мотив: в последната подадена Д1 ще има дата за край на осигуряване през м.11.
Колкото до вноската за м.11 не би трябвали да я прави, след като вече ще е осигурена на максимума. Пак според мен.
Съвет: подайте Д7 до 25.12. Няколко след тази дата проверете задълженията за здравно осигуряване. Тогава трябва да е подадена Д1 от бившия работодател и да се вижда, че не трябва да довнася.
Не гарантирам 100% сигурност. Само споделям мнение.

delphine

  • Публикации: 8373 / 1403
Re: Декл.7
Отговор 2 | 14.12.2017, 21:34
Погледнах указанията за попълване на Д7 - дано са актуалните.  :smile1:

"Декларацията се подава до 25-о число на месеца, следващ месеца, през който е възникнало задължението за осигуряване на основание чл. 40, ал. 5, т. 1 от Закона за здравното осигуряване."

Като чета това и инфото, че за ноември лицето е осигурено на макс ми се струва , че ditzvе е права. Д7 до 25.01.2018 и начална дата на осигуряване 01.12.2017.


ditzve

  • Публикации: 874 / 48
Re: Декл.7
Отговор 3 | 15.12.2017, 09:25
Благодаря и на двете.Мисля,че задължението възниква от 01.12.2017 в конкретния случай.Ще изчакам все пак да видя,дали работодателят няма да подаде данните по рано от 25-ти,но при основна заплата 5000 лв . Осигуровката със сигурност ще е на макс. за м.11-ти.

vish

  • Публикации: 145 / 5
Re: Декл.7
Отговор 4 | 07.06.2019, 10:30
Здравейте, детето ми завърши училище като на 06,06,2019 беше последния й изпит. Още не е получила дипломата си. Кога трябва да подадем декларация 7? Благодаря.

delphine

  • Публикации: 8373 / 1403
Re: Декл.7
Отговор 5 | 07.06.2019, 10:36

vish

  • Публикации: 145 / 5
Re: Декл.7
Отговор 6 | 07.06.2019, 10:38
Благодаря, delphine!

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook