Отказ от обезщетение

14.11.2017, 18:30 3031 4

14.11.2017, 18:30
Публикации: 9 / 2
Здравейте,
Имам нужда от помощта Ви.
Работник се връща от майчинство и желае да прекрати трудовия си договор на основание Чл. 325. (1) от КТ - взаимно съгласие. За периода на майчинство има право на платен отпуск и съответно при прекратяване на договора - на обезщетение по Чл. 224. от КТ. Работодателят няма финансова възможност да заплати сумата на обезщетението. Работникът няма претенции и на практика е готов да се откаже от правото си на платен отпуски и на полагаемото обезщетение.
Въпроса ми е възможно ли е да се откаже от обезщетението и какви документи се попълват?
Благодаря !
#1 | 14.11.2017, 20:37
Публикации: 4391 / 732
Работодателят "плаща" обезщетението (с обръщане внимание на кавичките)?
Работникът не изва да си получи обезщетението няколко години, докато изтече срока?
#2 | 15.11.2017, 09:30
Публикации: 11947 / 2181
Работодателят няма финансова възможност да заплати сумата на обезщетението. Работникът няма претенции и на практика е готов да се откаже от правото си на платен отпуски и на полагаемото обезщетение.

Като се разбират толкова добре вместо да се оставят нещата на бъдещето / неизвестно какво би донесло то / защо работникът просто не се подпише във ведомостта, че го е " получил "  ?

Иначе аз не знам да има такава правна процедура като отказ от обезщетение.
#3 | 15.11.2017, 10:11
Публикации: 126 / 21
Като се разбират толкова добре вместо да се оставят нещата на бъдещето / неизвестно какво би донесло то / защо работникът просто не се подпише във ведомостта, че го е " получил "  ?

Иначе аз не знам да има такава правна процедура като отказ от обезщетение.
Подкрепям!
#4 | 15.11.2017, 13:13
Публикации: 9 / 2
Благодаря !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група