Майчинство - при настаняване при роднини

06.11.2017, 22:15 2266 2

06.11.2017, 22:15
Публикации: 11 / 0
Имам следния казус. Издадена е заповед от Агенция соц.осигуряване за настаняване на дете при неговата баба, съгласно чл.27 ал.1 от Закона за защита на детето. Бабата работи на постоянен трудов договор.Детето е на 1 год. и 1 месец. Може ли тя да ползва отпуск за гледане на дете до 2 год.възраст- ако да по кой член от КТ ? Съответно ще може ли да и плащат обезщетение по чл.53 КСО Моля Ви дайте ми съвет какво да правя.Много ми е спешно.
#1 | 06.11.2017, 22:33
Публикации: 11 / 0
Имам следния казус. Издадена е заповед от Агенция соц.осигуряване за настаняване на дете при неговата баба, съгласно чл.27 ал.1 от Закона за защита на детето. Бабата работи на постоянен трудов договор.Детето е на 1 год. и 1 месец. Може ли тя да ползва отпуск за гледане на дете до 2 год.възраст- ако да по кой член от КТ ? Съответно ще може ли да и плащат обезщетение по чл.53 КСО Моля Ви дайте ми съвет какво да правя.Много ми е спешно.
Допълвам, че детето е временно настанено по чл.27, ал.1, а в КТ и КСО се цитира чл.26 ал.1 от Закона за защита на детето - т.е.настаняване извън семейството
#2 | 07.11.2017, 12:26
Публикации: 1703 / 207
След като има заповед от АСП би трябвало да я приложи към заявлението.
Най-добре е бабата да попита в АСП.
Скрит текст :
Източник:  https://www.mlsp.government.bg/tx.php?W=site&prod...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група