Касов апарат: операции при продажби с наложен платеж

19.10.2017, 14:11 8476 9

19.10.2017, 14:11
Публикации: 26 / 0
Здравейте!
Моля за вашия съвет, тъй като чета различни мнение по въпроса вкл. и съветите на фирмата, която обслужва касовия ни апарат.
Така... извършваме продажби и изпращаме само по куриер с наложен платеж. Това, което правим е да маркираме съответната сума на КА и да приложим касовата бележка в пратката.
Счетоводителката ни изрично казва, че така ни възниква сума за деня в КА, който реално не е постъпил. От фирмата, която обслужа КА ни посъветваха, след маркиране на продажбата (издаване на касова бележка), да правим и Служебно извеждане на съответната сума, като съхраняваме този Служебен бон в Книгата на КА до приключване на деня и генериране на Дневен отчет.

Има ли други варианти? Благодаря предварително!
#1 | 19.10.2017, 14:35
Публикации: 26 / 0
п.с. Попаднах и на вариант да маркираме в Книгата на КА:

когато издадем касовата бележка:
час/минути | сума - не пристигнала сума от наложен платеж

съответно, като вземем парите:
час/минути | сума - пристигнала сума от наложен платеж
#2 | 19.10.2017, 14:56
Публикации: 4367 / 719
А ако в касовия апарат се въведе някаква функция/код за касова бележка при наложен платеж? Така хем ще има издадена касова бележка, хем няма да се натрупва сума в КА.
#3 | 20.10.2017, 08:51
Публикации: 99 / 15
Има възможност касовите апарати да се настроят и на касовата бележка да пише плащане с наложен платеж, или с карта /когато клиентите плащат на ПОС терминал/, така че обърнете се към фирмата която поддържа касовия ви апарат. Успех!
#4 | 20.10.2017, 09:08
Публикации: 65 / 2
има възможност и куриера да издава касов бон, вместо Вас, но е необходимо сключване на договор. Аз лично не съм за това, но го има като опция.
#5 | 20.10.2017, 09:18
Публикации: 1703 / 207
Има и опция "Наложен платеж чрез Пощенски паричен превод".В тези случаи не се издава касов бон.
За направеното от клиента плащане куриерът издава разписка за пощенски превод на стойността на дължимия наложен платеж. Тази разписка е законово признат документ, освобождаващ търговеца от задължението да издава касова бележка.
#6 | 20.10.2017, 10:42
Публикации: 65 / 2
да
#7 | 21.10.2017, 17:08
Публикации: 8 / 1
И аз съм за варианта, на касовата бележка да пише плащане с наложен платеж, защото ако използвате услугите на куриера да издава касов бон, вместо Вас, ще платите такса, която е в процент от стойността на пратката.
#8 | 23.10.2017, 11:33
Публикации: 162 / 6
Подкрепям toni. И аз издавам касови бележки за наложените платежи, в касовата книга ги пиша в приход като дневен оборот, след това в минус - като други безналични, упоменавам наложени платежи, но цялата сума за деня, а не бележка по бележка. Сумите получавам по банкова сметка от куриерската фирма.
#9 | 23.10.2017, 12:49
Публикации: 99 / 15
Браво vich-така е редно да се прави :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група