Тур агент

13.10.2017, 13:10 2713 4

13.10.2017, 13:10
Публикации: 10 / 0
Здравейте,

Имам следния въпрос. Аз съм тур агент и предлагам услугите на хотел.
Знам, че паричния поток минава през мен, и за касово плащане издавам касов бон от департамент доверители.

Въпроса е, ако лицето иска фактура и плати касово, фактурата задължително се издава от хотела, но те ще издадат ли и касов бон към фактура, независимо, че парите по между ни се уреждат банково?

Благодаря за помощта, предварително  :wink1:
#1 | 13.10.2017, 13:20
Публикации: 4 / 1
Здравейте,  хубав въпрос  :smile1: ние сме туроператор и продаваме чрез турагенти. Паричките получаваме от турагента по банка, фактурата издаваме на клиента, но в нея си пише начин на плащане - по банка, тъй като ние не приемаме плащания в брой.  Предполагам, че турагентите прикачват техния касов бон към нашата фактура.
#2 | 13.10.2017, 13:31
Публикации: 10 / 0
Много Ви благодаря за отговора!

И ние така си мислехме.
Целия процес от гледна точка на документи, които ще получи клиента, не мога да си го представя - касовата бележка наименование - Турагент, която ще е документ към фактура, която е от Туроператор, с пари платени в брой, като на ф-ра е описано по банка ...... става сложно  :blink:
#3 | 13.10.2017, 14:19
Публикации: 4 / 1
Сложно изглежда, но в крайна сметка Вие имате договор с този хотел и сте му посредник. И мен са ме питали защо във фактурата пише "плащане по банков път" , но ние нямаме регистриран касов апарат, и няма как да бъде другояче, а парите от турагента в действителност идват по банков път. А туристът си получава касов бон затова, че е платил в брой.  Не мисля, че има за какво да се притеснявате :-) 
#4 | 01.11.2018, 17:23
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
 ако може някой да отговори ще съм много благодарна.
ТА получава пари от фирма Х за ОТП, която сума превежда на ТО /организатор/.
Въпросът е следният- ТА издава ф-ра за получените пари на ф-ма Х, но също така и ТО издава ф-ра на фирма Х. Коя от двете ф-ри фирмата Х да ползва, като е платила на ТА, а има ф-ра и от ТО?
Много много благодаря, ако някой се отзове.
Лека вечер!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група