Майчинство

08.10.2017, 04:42 2618 2

08.10.2017, 04:42
Публикации: 2 / 0
Здравейте,аз съм на 24 години и през февруари започнах работа по програма за старт на кариерата,но бях бременна в 4 месец,програмата е за 9 месеца и през ноември ще бъда уволнена,а съответно съм в майчинство.Въпросът ми е дали мога да бъда назначена за постоянно,след приключване на програмата и ако не,какви са възможностите ми за получаване на майчинство?
#1 | 08.10.2017, 07:22
Публикации: 9297 / 1557
Не съм много наясно с тези програми, но явно договорът Ви е срочен и ще бъде прекратен с изтичане на срока. Независимо дали сте в болнични, майчинство или не. За да Ви  назначат за постоянно, трябва да сте на работа. Ако работодателят има желание и ако това не е в нарушение на изискванията на програмата, може да Ви преназначи преди 45-дневния болничен.
Ако ТД се прекрати по време на майчинството, ще продължавате да получавате пари от НОИ до 410-ия ден.
Понеже говорите за старт в кариерата, искам да напомня, че за да имате право на "платени" болнични трябва да имате 6 месеца осигурителен стаж с осигуровки за общо заболяване и майчинство. Тези месеци са общо при всички работодатели от началото на трудовия Ви път. За "платено" майчинство се изискват 12 месеца осигурителен стаж с осигуровки за ОЗМ. При работа на 4 часа два отработени месеца са един  месец осигурителен стаж.
#2 | 08.10.2017, 19:52
Публикации: 2 / 0
Благодаря!Аз вече съм в майчинство,но нямам необходимия стаж и ще получавам социално,но не знам докога,до 410 ден ли?А по-нататък?И за болничните,въпреки че вече имам 6 месеца,получих писмо от НОИ,че няма да ми бъдат изплатени,защото нямам 12 месеца,а вие пишете,че са ми необходими 6?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група