Работа в чужбина по време на майчинство

22.09.2017, 22:40 5121 9

22.09.2017, 22:40
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
В края на Отктомври 2017 ми изтича първата година от майчинството.Детето ми е родено в България,но го отглеждам в чужбина.Въпросът ми е дали мога да започна работа в чужбина докато съм по майчинство?Бъдещата ми работа в чужбина има езпитателен срок 3 месеца.
Благодаря за отделеното време.
#1 | 24.09.2017, 11:57
Публикации: 1302 / 183
Преди да излезете в майчинство работехте ли по трудов договор тук в BG или пък бяхте ли осигурявана по някакъв начин?
Получавате ли в момента обезщетение за майчинството от България?
#2 | 24.09.2017, 14:33
Публикации: 3 / 0
Здравейте,да,получавам майчинство от България,първата ми година ще изтече края на октомври 2017.Имам трудов договор в момента с българска фирма.В него освен клаузи за конфиденциалност,няма друга забраня за работа на второ място.Договора ми у за 8 часов работен ден.
#3 | 24.09.2017, 16:07
Публикации: 1302 / 183
Няма как да сте в майчинство тук и да работите официално там.
Ако там сте на договор и ви внасят осигуровки от тук винаги ще могат да видят и да сравнят данните.
Процедурата е стандартната: да си прекъснете майчинството тук, да подаде работодателят ви съответните документи за прекратяване и за получаване на обезщетение по чл. 50а от КСО, евентуално да ви пусне в платен и неплатен отпуск, в което време да започнете работа там, за да ви пази евентуално работното място тук, което НЕ е задължен да направи.
Но преди да си зададете въпроса във форума е желателно да уточните подробностите с работодателя, той има пряка връзка с казуса.
Успех!
#4 | 25.09.2017, 09:12
Публикации: 3 / 0
Благодаря за отделеното време.Приятен ден
#5 | 01.10.2019, 11:56
Публикации: 3 / 0
Здравейте, в края на юни 2020 ми изтича втората година от майчинството, детето ми е родено в България, но има доста голяма вероятност началото на 2020 да заминем за чужбина и да продължим животът си там. Въпроса ми е следния мога ли да продължа да вземам майчинството си, да пребивавам в чужда държава и да отглеждам детето си до навършване на подходяща възраст за градина?
#6 | 01.10.2019, 16:10
Публикации: 9357 / 1574
Гледането на дете не е свързано с изискване това да става в България. Гледате си го където искате. Ползвате си всички отпуски, на които имате право и които работодателят Ви разреши, носите му нужните документи и си получавате парите (когато Ви се полатат) по банков път. Единствено не трябва да работите
#7 | 01.10.2019, 16:11
Публикации: 3 / 0
Добре, това да кажем че е ясно, а как биха стояли нещата с медицинската помощ и регистрацията там - Германия?
#8 | 08.02.2022, 13:05
Публикации: 1 / 0
Здравейте искам да попитам ако родя в България и взимам майчинство тук , но замина за Англия и не работя само гледам детето -мога ли да продължа да взимам майчинството???
#9 | 08.02.2022, 15:00
Публикации: 540 / 74
Здравейте искам да попитам ако родя в България и взимам майчинство тук , но замина за Англия и не работя само гледам детето -мога ли да продължа да взимам майчинството???
Гледането на дете не е свързано с изискване това да става в България. Гледате си го където искате. Ползвате си всички отпуски, на които имате право и които работодателят Ви разреши, носите му нужните документи и си получавате парите (когато Ви се полатат) по банков път. Единствено не трябва да работите
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група