Невнесени осигуровки

27.09.2023, 21:51 896 5

27.09.2023, 21:51
Публикации: 3 / 0
Здравейте. Невнесените осигуровки са за няколко месеца, които са си надлежно отразени в трудовата книжка. В сайта на НАП и НОИ обаче този период стои празен, изобщо няма данни, че съм работила в тази фирма.

1) Какво трябва да предприема, за да оправя проблема? Може ли всичко да се уреди между мен и НОИ, без да влизам в комуникация с бившия работодател (например НОИ да коригира пропуска и да си изиска дължимите суми от него)? Защото подобна комуникация имаше и реакцията беше изключително остра.

2) Има ли давност за коригиране на подобен проблем?

Предварително благодаря.
#1 | 28.09.2023, 01:43
Публикации: 264 / 67
В сайта на НАП и НОИ обаче този период стои празен, изобщо няма данни, че съм работила в тази фирма.
Това може да означава две неща: или не е подавана декларация обр. 1, или данните още не са обработени. Не зная какви справки гледате, не зная до колко време след подаване на Д1 данните се отразяват в сайта на НОИ, но в Справка за осигурителния доход от сайта на НАП към днешна дата трябва да има информация за м.август 2023 включително.

Няма начин сама да оправите нещата (между Вас и НОИ). Ако има пропуск в подаването на Д1, това може да се коригира единствено от бившия Ви работодател.
#2 | 28.09.2023, 09:41
Публикации: 3 / 0
Благодаря Ви. Минали са няколко години. Фирмата сега няма дейност, но не е закрита. Ако бившият работодател откаже съдействие (както направи когато преди време се опитах да повдигна въпроса), това означава ли, че нямам други опции и ще загубя този стаж?
#3 | 28.09.2023, 10:50
Публикации: 35 / 9
Подайте жалба до НОИ, те ще ги намерят!
#4 | 28.09.2023, 15:09
Публикации: 2116 / 147
Ако имате отразени в ТК тези периоди, то стажът ще бъде признат на база ТК.
#5 | 28.09.2023, 15:58
Публикации: 3 / 0
Благодаря на всички!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група