Прехвърляне на дружествени дялове на ЕООД, уведомяване на НАП??

12.06.2017, 11:20 3211 7

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


gergana1313

  • Публикации: 26 / 1
Здравейте,

Миналата седмица собственикът на ЕООД прехвърли дружествените си дялове на друг човек. За цялата процедура използваха адвокат. Докумените, които адвокатът е представил в ТР са:

-   Документ за внесена държавна такса
-   Нотариално заверено съгласие и образец от саморъчния подпис на управител
-   Решение на едноличния собственик на капитала 2
-   Решение на едноличния собственик на капитала 2
-   Друг: Декл. по чл.141, ал.8 и чл 142 ТЗ
-   Молба за приемане на нов съдружник
-   Договор за прехвърляне на дружествен дял с нотариална заверка на подписите
-   Декларация относно истинността на заявените за вписване обстоятелства и приемането на представените за обявяване актове
-   Актуален дружествен договор/учредителен акт/устав

Бих искала да питам до НАП трябва ли да се изпращат някакви документи. Трябва ли да се подава “уведомление по чл. 77 от допк”?

Благодаря предварително за отговорите!

delphine

  • Публикации: 8388 / 1407
Миналата седмица собственикът на ЕООД прехвърли дружествените си дялове на друг човек.
Бих искала да питам до НАП трябва ли да се изпращат някакви документи. Трябва ли да се подава “уведомление по чл. 77 от допк”?

В случая има смяна на собственика на ЕООД- то. Не подавате нищо до НАП. Единствено ОКД5 за евентуално упражняване на дейност от новото лице.

gergana1313

  • Публикации: 26 / 1
В случая има смяна на собственика на ЕООД- то. Не подавате нищо до НАП. Единствено ОКД5 за евентуално упражняване на дейност от новото лице.


Благодаря много за отговора!

inside17

  • Публикации: 27 / 1
Здравейте, да попитам и аз по темата, трябва ли в този случай да се предостави ново заявление за достъп до ел. услуги на НАП, чрез упълномощено лице

delphine

  • Публикации: 8388 / 1407
При същия такъв случай - смяна на собственик на ЕООД не съм променяла упълномощаването си . Все пак съм упълномощена от фирмата, а не от физическото лице и новият собственик не е оттеглил упълномощаването на фирмата.

vesodimov

Ще си позволя да се намеся: ако не е и управител, собственикът на дяловете от капитала на едно дружество няма право да участва в управлениено на дружеството, респективно - да опълномощава. Опълномощаването става от избрано от собственика на капитала лице, в качеството му на управител на дружеството. Ако има смяна на собственика на капитала, но не и на управителя - няма нужда от преопълномощаване.

vesodimov

Моля някой с права да ми редактира "опълномощаване" на "упълномощаване", че в бързината съм допуснал грешка.  :blush:  :blush:
Че и на три !!! места  :wink1:

mimi_bsb

  • Публикации: 11 / 0
Един от собствениците в ООД напуска по средата на месеца и ООД- то се преобразува в ЕООД. Необходимо ли е да се уведомява НАП,статистика или някъде другаде?

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook