Калкулатор: Доход от наем

07.12.2015, 13:02 30590 27

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tania_30

• Публикации: 12 / 0
Re: Калкулатор: Доход от наем
Отговор 20 | 07.12.2015, 13:02
Здравейте! Искам да попитам , защо не направите служебната бележка годишна, а не за всеки отделен месец поотделно с опция дали се удържа данък за четвърто тримесечие или не се удържа !

Катя Крънчева

Отговор 21 | 07.12.2015, 15:39
Здравейте, Служебната бележка към СИС от приложението, ползва данните от изчисленията на СИС. А тези данни са само месечни. Няма как от месечни данни да ги превърнем в годишни (тоест най-общо да ги умножим по 12 месеца, като предвидим че последното тимесечие може да се внася или не данък), защото е възможно цената на наема да се е променила през месеците, или например да не е целогодишно нает имота и тн, случаите са различни.

Може да помислим за отделно приложение, в което да попълвате данните месец по месец, и то да генерира годишна служебна бележка, която е към няколко СИС, но няма да се получи кой знае какво улеснение, защото пак трябва да се попълват сумите за всеки месец.

tania_30

• Публикации: 12 / 0
Отговор 22 | 08.12.2015, 08:54
Благодаря предварително, тъй като към годишната данъчна декларация може да се представи една бележка , а не 12.

glini

• Публикации: 4 / 0
Отговор 23 | 07.01.2016, 10:02
Здравейте,
днес си издадох, през сайта сметка за изплатени суми за преведен наем на физическо лице. Винаги ползвам този каркулатор, като до сега заедно със СИС се разпечатваше и Служебната бележка. Но сега се разпечата само СИС, има някаква промяна или пропускам нещо?
Предварително благодаря за отговора.

Катя Крънчева

Отговор 24 | 13.01.2016, 12:55
Здравейте, сега виждам въпроса ви. Имаше проблем при актуализацията, коригирахме почти веднага.

glini

• Публикации: 4 / 0
Отговор 25 | 20.01.2016, 08:48
Благодаря!
Спорна година.

ditzve

• Публикации: 880 / 49
Отговор 26 | 30.01.2018, 10:16
Здравейте, има ли начин да се ползва този калкулатор да направи годишна бележка за цялата 2017г.? Въпреки ,че съм правила всеки месец бележки и СИС сега искат да им издам бележка сумарно за цялата година.

delphine

• Публикации: 8460 / 1416
Отговор 27 | 30.01.2018, 10:43
Здравейте, има ли начин да се ползва този калкулатор да направи годишна бележка за цялата 2017г.? Въпреки ,че съм правила всеки месец бележки и СИС сега искат да им издам бележка сумарно за цялата година.

Аз специално го правя като въвеждам сумата за цялата година , а като период посочвам произволен. Важно е само, ако не е удържан данък да се чекне, че е без данък / при избор на последно тримесечие / .Като генерираш СИС и служебната бележка последната ти излиза за цялата 2017, а не само за избрания период.Пробвай го и ще ме разбереш, ако не съм обяснила добре. :smile1:

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook