Въпроси за ПП за Декларации Обр.1, 3 и 6

25.06.2015, 12:27 457591 785

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.


mi6kata86

  • Публикации: 11 / 0
Сега пак пробвах и стана. Може би нещо съм бъркала в първите два опита. Благодаря за отделеното време.

Таня-ЛС

  • Публикации: 3167 / 243
Какъв код имате на т.12?

 :good: последно и аз това се чудих

dorinа

  • Публикации: 68 / 0
Здравейте , трябва да коригирам декл.6 за 2010 г -   това   ли  е последната година с начисляване на ГВРС  - 0,1 % ? След това не се начислява ,нали ? :)

pmihaleva

  • Публикации: 947 / 98
Здравейте , трябва да коригирам декл.6 за 2010 г -   това   ли  е последната година с начисляване на ГВРС  - 0,1 % ? След това не се начислява ,нали ? :)

Точно така.

dorinа

  • Публикации: 68 / 0
 :smile1: Благодаря

PolinaG

  • Публикации: 404 / 10
Освобождавам работник в петък - 19.06 му е последният работен ден. В уведомлението по чл. 62 съм вписала първи неработен ден - 22.06 /понеделник/, в Д1 вписваме последен ден в осигуряване, който е петък или неделя?

ХХХХХ

  • Публикации: 6331 / 925
Правилно е петък - последен ден в осигуряване. Няма проблем да напишете събота или неделя. Пък и няма значение - и при трите варианта резултата е един и същ.
Аз лично пиша неделя /последния ден преди датата "считано от"/. В последствие катоси правя справки ми е по-удобно. Няма всеки път да търся в календаря кога е било делник, кога празник :-)

PolinaG

  • Публикации: 404 / 10

Десислава Дулева

  • Публикации: 2 / 0
Здравейте, съгласно предписания правя корекции за минала година в Д1 и Д6.
След като променям Д 1 за конкретно лице с код корекция, се оказва, че Д 6 се променя: ДОО и ДЗПО в намаление и ЗО в увеличение със стотинки.
Подавам в НАП Д1  - и Д6, като с код К намалението на ДОО и ДЗПО ги посочвам с променените суми в намаление без да посочвам старата стойност на ЗО подадена преди ,...и в следваща колонка с код 0 посочвам стотинките в увеличевие на ЗО.
От НАП казват, че там, където съм попълнила колонката с код корекция трябва да добавя и старата стойност на ЗО - подадена преди??? Защо да я посочвам - аз не я коригирам - тя си остава същата?

delphine

  • Публикации: 8777 / 1476
От НАП казват, че там, където съм попълнила колонката с код корекция трябва да добавя и старата стойност на ЗО - подадена преди??? Защо да я посочвам - аз не я коригирам - тя си остава същата?

При корекция в намаление посочвате променените стойности по фондове, а непроменените записвате, както са били подадени - правилно са Ви отговорили от НАПV

Десислава Дулева

  • Публикации: 2 / 0
При корекция в намаление посочвате променените стойности по фондове, а непроменените записвате, както са били подадени - правилно са Ви отговорили от НАПV
Благодаря!

rosicaia

  • Публикации: 43 / 1
Здравейте , да попитам при работник назначен на четиресе часа  месечно, при подаване на Д1 трябва да подам само периода на отработени дни , като непълен месец , а не две Д1 както при работник на постоянен договор в неплатен отпуск където се изисква Д1 с кодове 01 и 28?

ХХХХХ

  • Публикации: 6331 / 925
Само една Д1. Отбелязвате периодите в осигуряване и без осигуряване.
Не подаване Д1 с код 28, защото в дните, през които не е работил не е бил в какъвто и да е отпуск.

mi6lence

  • Публикации: 33 / 3
Имам СОл в ЕООД и ООД, Осигурява се през ЕООД. трябва ли да подавам Д1 през ООД и ако да какво да пиша там?

колибри

  • Публикации: 209 / 27
Имам СОл в ЕООД и ООД, Осигурява се през ЕООД. трябва ли да подавам Д1 през ООД и ако да какво да пиша там?

Д1 през ЕООД, а от ООД не подавате нищо освен, ако в ООД не лолучава доход от личен труд. В последния случай - Д1 и през ООД с код 90

alfa

  • Публикации: 2041 / 247
Д1 през ЕООД, а от ООД не подавате нищо освен, ако в ООД не лолучава доход от личен труд. В последния случай - Д1 и през ООД с код 90

 :good: , ако получава доход за личен труд в ООД-то , тогава Д1 и от там с данни само за дължимия данък.

mi6lence

  • Публикации: 33 / 3
Благодаря за отговорите. Не получава Доходи от личен труд в ООД, само раписва док в качеството си на управител

sellena

  • Публикации: 17 / 0
Здравейте, при проверка на декларавия1 едната декларация ми я отхвърля и изписва - Неправилно поле 16 при вид осигурен 28. Едната служителка е в отпуска за отглеждане на дете и вероятно аз бъркам при попълването на декларацията. Как точно трябва да се попълни?

mira111

  • Публикации: 76 / 0
А защо вид осигурен с код 28 ? Би трябвало да бъде с код 01.  В т.16 .3 дни за отглеждане на дете.

sellena

  • Публикации: 17 / 0
Ами защото така ми казаха,че трябва, но като прочетох  сега има  противоречиви мнения, но  логично е да е 01. Благодаря!

В момента тук са: 0 Потребители и 2 Гости


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook