Граждански договор и сметка за изплатени суми

20.03.2017, 18:01 576 7

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


bialata

  • Публикации: 15 / 1
Сключен граждански договор с физическо лице за превод на документи със срок от 20.01.2017 до 20.03.2017
Още на 24.02.2017 преводачът е предал готовите преводи.
Каза, че е осигурен на максималния осигурителен доход и да не му удържаме осигуровки.
В карето на сметката за изплатени суми какво трябва да пиша в т. 3:
- през месец февруари
или
- през месец януари и февруари?

Така или иначе осигуровки няма да има само данък, но държа коректно да издам документите.

Благодаря предварително!

Pupeshche

  • Публикации: 2048 / 213
Няма значение как ще издадете СИС, тъй като в нея не се вписва период (вече). Издайте една, просто си оформете допълнителните документи правилно - ППП и декларация към СИС, че лицето се осигурява на макс

bobo

  • Публикации: 1891 / 235
Е все пак, ако ГД обхваща период, да кажем два месеца, плащането в края му не се ли разпределя между двата месеца, съответно и данните в Д1?

Pupeshche

  • Публикации: 2048 / 213
Аз бих издала една СИС, ако плащането е едно. Д1 си е отделно нещо. Затова имам декларации към СИС и, ако е необходимо, таблици :)

n_alex76

  • Публикации: 1179 / 133
Аз бих издала две СИС за всеки месец поотделно, именно защото са по образец, съгл. чл.45 ЗДДФЛ:
1/през месец януари
2/през месец февруари
И една служебна бележка, защото се изплаща наведнъж.

bialata

  • Публикации: 15 / 1
Pupeshche, може ли декларациите към СИС, които имаш?

n_alex76, благодаря! Не се бях сетила, че и така може. Само ме притеснява, че днес - 21.03.17 платихме парите И двете СИС ще са с дата 21.03.2017, като едната СИС ще е за мес. 01.2017, другата за мес. 02.2017 - проблем ли е?
Така или иначе осигуровки няма да платим. Данъкът ще се плати април месец.
Сумата ще я разделя поравно за месеците 01 и 02, откъде да знаем по колко страници е превеждал в дадения месец :)



n_alex76

  • Публикации: 1179 / 133
Не е проблем.Даже така е редно да бъде.

Nadya111

  • Публикации: 27 / 6
Pupeshche, може ли декларациите към СИС, които имаш?

n_alex76, благодаря! Не се бях сетила, че и така може. Само ме притеснява, че днес - 21.03.17 платихме парите И двете СИС ще са с дата 21.03.2017, като едната СИС ще е за мес. 01.2017, другата за мес. 02.2017 - проблем ли е?
Така или иначе осигуровки няма да платим. Данъкът ще се плати април месец.
Сумата ще я разделя поравно за месеците 01 и 02, откъде да знаем по колко страници е превеждал в дадения месец :)

Като няма да плащате осигуровки, защо ще правите две СИС за едно плащане по един ГД? Предполагам, че е лесно да се сметне, че дохода след НПР е под 2х460 и не е нужна отделна таблица за разбиване по месеци.
Поискайте декларация, че лицето не е осигурено на друго основание  през двата месеца.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група

Харесайте ни във Facebook