Дарение в ГДД чл.92

18.03.2017, 17:18 1220 2

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Карамбол

  • Публикации: 92 / 2
Здравейте!
Дружество е направило дарение на училище. За данъчни цели, сумата на дарението я посочвам в увеличения в годишната декларация. Попълвам приложение 1 към декларацията. Разбера на дарението, което мога да призная за данъчни цели, къде в намаленията следва да го посоча?
Благодаря предварително.

delphine

  • Публикации: 8388 / 1407
Re: Дарение в ГДД чл.92
Отговор 1 | 18.03.2017, 17:36
За данъчни цели, сумата на дарението я посочвам в увеличения в годишната декларация.

Всъщност ще увеличите финансовия резултат със сумата на превишението над данъчно признатия размер на дарението.  :smile1:

Карамбол

  • Публикации: 92 / 2
Re: Дарение в ГДД чл.92
Отговор 2 | 18.03.2017, 18:27
Благодаря за бързия отговор.
Толкова се рових, като мислех в увеличение всичко и в намаление, данъчно признатия....
Благодаря.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook