Осчетоводяване на касов бон

02.05.2017, 11:37 1254 1

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Zdrave

  • Публикации: 11 / 0
Здравейте,

Имаме закупени материали само с касова бележка, на която не пише точно каква е стоката, а нещо общо. Бих ли могла да я осчетоводя 302/401 или е по-добре директно на разход?Признава ли се за счетоводен и данъчен разход?
Благодаря!

delphine

  • Публикации: 7820 / 1291
Re: Осчетоводяване на касов бон
Отговор 1 | 02.05.2017, 11:51
За счетоводен разход - да, но за данъчен може да си го "позволите" само при спазване разпоредбите на чл.10 ал.6 от ЗКПО.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група

Харесайте ни във Facebook