Брак на хр.стока

29.03.2017, 15:50 2354 7

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


preciz_k

  • Публикации: 32 / 0
Здравейте!

При бракуване на хр.стока в ресторант стъпките са следните:
1. В Дневкика на продажбите - Протокол за бракуване -  609/304 1000лв. и
609/4532 200лв.
2. В ГДД - 1200лв. се посочва в увеличение и се преобразува ФР.

Има ли нещо друго, което изпускам?


delphine

  • Публикации: 8542 / 1430
Re: Брак на хр.стока
Отговор 1 | 29.03.2017, 15:51
По каква причина бракувате ?

preciz_k

  • Публикации: 32 / 0
Re: Брак на хр.стока
Отговор 2 | 29.03.2017, 15:55
Ресторанта прекъсва дейност за няколко месеца

preciz_k

  • Публикации: 32 / 0
Re: Брак на хр.стока
Отговор 3 | 29.03.2017, 15:56
Става въпрос за бързо развалящи се продукти - плодове, зеленчуци, кис.мляко

delphine

  • Публикации: 8542 / 1430
Re: Брак на хр.стока
Отговор 4 | 29.03.2017, 16:01
Вижте чл.28 от ЗКПО. Може и да не трябва да преобразувате, ако сте бракували поради изтекъл срок на годност.

Калина Янкова

  • Публикации: 615 / 90
Re: Брак на хр.стока
Отговор 5 | 29.03.2017, 16:02
Защо не ги бракувате, когато им изтече срока на годност, за да не плащате ддс?

preciz_k

  • Публикации: 32 / 0
Re: Брак на хр.стока
Отговор 6 | 29.03.2017, 16:07
Защо не ги бракувате, когато им изтече срока на годност, за да не плащате ддс?

За първи път се сблъсквам с бракуване и не съм много на ясно.
Ресторанта затваря и май нямам основание да чакам да изтече срока?

А по принцип, ако са с изтекъл срок протокола за брак трябва ли да се включи в Дн. за продажбите, с нулева ст-ст?

n_alex76

  • Публикации: 1522 / 166
Re: Брак на хр.стока
Отговор 7 | 29.03.2017, 16:12
За тези, които все още не са с изтекъл срок може да помислите за вариант за дарение , съгл. промените в ППЗДДС в ДВ бр.24/17 г.
§ 34. В чл. 81, ал. 1 се правят следните изменения и допълнения:
1. Основният текст се изменя така:
„(1) Регистрираните лица издават задължително протокол по чл. 117, ал. 2 от закона за всеки от следните случаи:“.
2. В т. 5 думите „чл. 66, ал. 1 и 3, чл. 67, ал. 2“ се заличават.
3. Създава се т. 7:
„7. по чл. 6, ал. 4, т. 4 от закона – от регистрирано лице, предоставило безвъзмездно хранителни стоки.“


И малко насоки по темата:
Промени в ЗДДС, отнасящи се до необлагането с ДДС на дарени храни в полза на хранителни банки

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook