Процедура по подбор

20.02.2017, 16:13 2881 4

20.02.2017, 16:13
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
имам въпросче. Предстои ни нова структура от 1 март, съответно някои длъжности ще изчезнат, а за други ще има подбор. Въпроса ми е след като структурата ще е в сила от 1 март, съответно и заповедта за утвъждаването й ще е от 1 март, кога трябва да пусна заповед за комисия за подбор - преди 1 март /когато все още тези длъжности ги има и мога да ги опиша в самата заповед/ или след 1 март - но тогава ще мога да цитирам вече новата длъжност за която има подбор,  старите нали няма да съществуват.
#1 | 20.02.2017, 16:27
Публикации: 4393 / 734
Мисля (но не съм чел конкретно, може да има тънкости), че нямя пречка заповедта за утвърждаването на новата структура и длъжности в сила от 1 март и за подбора да е от по-ранна дата, още повече че вече е известно за промяната. Така на 1 март всичко ще е готово.
#2 | 20.02.2017, 16:39
Публикации: 3 / 0
Благодаря за отговора, да и за мен отчасти няма пречка, но от друга страна като се замисля, датата на заповедта за подбора ако е по-рано от 01 март - тогава реално тези длъжности още ще си ги има и аз как правя подбор без да е влязла в сила промяната на длъжностите, явява се като предварително, ясно е че се знае за тези промени, но дали така направено ще издържи в съда ако някой пусне жалба
#3 | 20.02.2017, 17:17
Публикации: 4393 / 734
Имах предвид тази последователност:
1. Заповед или друг документ за новата структура, в сила от 01.03.
2. Заповед (същата или друга) или друг документ за закриване на старите и въвеждане на новите длъжости, в сила от 01.03.
3. Заповед (същата или друга) или друг документ за назначаване извършването на подбор, определяне на комисия, длъжностите, бройките, сроковете и т.н.
4. На тази база комисията извършва подбор, шефът удобрява, като резултатът ще влезе в сила от 01.03.
5. Уреждате трудовоправните отношения с хората - прекратяване или преназначаване, смитано от 01.03.

Може да се окаже, че ще има неспазени предизвестия от страна на работодателя.
#4 | 21.02.2017, 12:23
Публикации: 3 / 0
даа разбрах, просто вече от толкова варианти....
да накрая ще се окаже нещо такова май, защото и време няма и доста неща има за вършене, а предизвестията....ще се плащат за не спазени
мерси -)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група