Непререгистрираните в Агенцията по вписванията фирми.....

12.01.2012, 19:24 6840 5

12.01.2012, 19:24
МамаБожка
Непререгистрираните в Агенцията по вписванията фирми излизат от ДДС системата до 16 януари


Едноличните търговци могат да запазят ДДС регистрацията си като физически лица
До 16 януари (тъй като 14 януари е неработен ден) всяко търговско дружество или кооперация, което не е пререгистрирано в Агенцията по вписванията или не е заявило това до края на миналата година, и има регистрация по ДДС, трябва да подаде в НАП заявление, с което да се дерегистрира по ДДС. Ако не направи това в посочения срок, инспекторите на НАП ще го заличат служебно от ДДС регистрите. По данни на приходната агенция процедурата засяга около 6000 фирми.
Едноличните търговци, които не са се пререгистрирали до края на миналата година, се считат за заличени по смисъла на търговския закон, но собствениците им могат до 14 януари 2012 г. да подадат заявление и да останат регистрирани по ДДС като физическо лице (т. нар. доброволна регистрация).

НАП
#1 | 03.02.2012, 10:37
Публикации: 1 / 0
А как се разбира дали са подали заявление до 31.12    и не са вписани към момента ?
Софийски Университет  попада ли в заличаванията ? Към момента не е в ТР  / 000670680 /
#2 | 28.02.2012, 21:18
Публикации: 10 / 0
Мене ми е интересно едно нещо ама не знам дали е ясно.
Какво става с ООД-тата които дължат по 100-200 хиледи и не са пререгистрирани
И за да е максимално конкретизиран случея,да вземем ООД извършало услуги,няма активи никакви,банковите сметки са му на минус от такси,не е пререгистрирано,дължи 100 бона,кво се прави ми е много интересно (от чисто любопитство ми е въпроса :) )
Някак си не ми се вярва че която и да е фирма може да изчезне по този начин с натрупани задължения,ама съм малък и наивен,та може и да бъркам
Мерси  :smile1:

пп: Задълженията са за осигуровки и ддс
#3 | 28.02.2012, 21:28
МамаБожка
предполагам , че трябва да се спази глава 17 от ТЗ. и ако дружеството не назначи ликвидатор, то ДЛ от АВ би трябвало да го направи... поне така пише в закона
#4 | 28.02.2012, 21:46
Публикации: 10 / 0
Интересно ми е кво ще стане.
Малко съм изненадан как хора си правят фирми оставят ги със задължения към държавата и без проблем си регистрират нови
#5 | 29.02.2012, 10:51
МамаБожка
интересно ще бъде, спор няма... някъде към пролетта ще се размърдат от АВ,а  в края на годината пак ще чуем, че някой шеф/пореден/ е взел премии за добре свършена работа ;D
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група