Калкулатор: Самоосигуряващо се лице

10.11.2016, 13:28 51560 53

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Катя Крънчева

Здравейте, ще разгледаме предложението Ви, и ако има нужда ще пиша пак за доуточнения по него.

expertodit

• Публикации: 14 / 0
Къде в това приложение се залага опцията за плащане само на здравни вноски от лице с положен личен труд?

delphine

• Публикации: 8562 / 1435
Здравейте,
наложи ми се да ползвам калкулатора за СОЛ с личен труд като самоосигуряващото се лице е пенсионер. Не можах да видя опция да отбележа, че е пенсионер и съответно да ми изчислява само здравни осигуровки. На практика ми начислява всички осигурителни вноски с или без общо заболяване и майчинство. Аз ли не виждам къде да отбележа , че СОЛ има само здравни осигуровки ?
Благодаря и хубав ден ! :smile1:

delphine

Сега виждам, че и преди мене същото е попитал и друг ... да побутна темата.

Катя Крънчева

Да кажа, че вече има отметка за пенсионер в този калкулатор. :)

delphine

Благодаря !  :bow:

бонбонче

• Публикации: 115 / 4
Нашият Сол е пенсионер по болест и внася само Здравно.
Въпроса ми е дали следва да посочи Личен труд ,тъй като фирмата е ЕТ?
Има назначени на ТД  2 лица - един общ работник и продавачка,която в момента е в майчинство.

delphine

Въпроса ми е дали следва да посочи Личен труд ,тъй като фирмата е ЕТ?

Не.

бонбонче

• Публикации: 115 / 4
благодаря!

nina_bon

• Публикации: 1 / 0
Моля да ми кажете - СОЛ пенсионер, група инвалидност 70%, с възнаграждение за личен труд, от който се приспада здравната вноска за негова сметка, как и къде да напиша, че данък не се дължи

Катя Крънчева

За момента няма възможност да се правят калкулации и за инвалидност. За в бъдеще ще помислим дали да не разширим калкулатора и за този частен случай.

DariG

Здравейте, много често ползвам този калкулатор за Самоосигуряващите се лица,  но на последно време, все по често ми се случва едно лице да има два болнични листа например:  от 02,02,2018 до 15,02,2018 и от 26,02,2018 до 02,03,2018.
Имам предложение -да добавите възможност за нов ред  за въвеждане на втори болничен.

kittie

Здравейте, може ли малко повече информация за изчислението на болничен при СОЛ?
СОЛ иска да внася авансово осигуровки върху облагаемия си доход за месеца. За месец април 2019 (например с работни 20 дни, 18 отработени от лицето и 2 в болничен), при облагаем/осигуротелен доход от 3500 лв. в калкулатора въвеждам 3000 лв и той смята, че осигуровки се внасят върху 2700 лв, а здравни върху 56 лв.
Ако трябва да попълня след това за този месец табл. 1 и табл. 2 за определяне на окон осиг доход, излиза, че лицето има да довнася осигуровки върху 3000 лв.
Може ли да ми кажете на основание на какви наредби/указания смята калкулаторът и къде допускам грешка?

КиК Инфо

• Публикации: 456 / 145
  • www.kik-info.com
  • Администратор на сайта
Здравейте, ако желаете да Ви помогнем, дайте линк с Вашето конкретно изчисление, за да ни покажете какво точно смятате. Напишете на кой ред (номер) сроред Вас има грешка.

Линкът се намира под калкулациите, но след като натиснете бутон ИЗЧИСЛИ.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook