Наем на земеделска земя

11.03.2016, 09:15 39688 23

#20 | 11.03.2016, 09:15
Публикации: 6668 / 658
Поискайте някакъв документ от арендатора. Кажете му на кредитния инспектор, че този доход не се декларира.
#21 | 11.03.2016, 12:41
Публикации: 2 / 0
Документ арендатора няма как да ми даде, поради простия факт че си имаме официален, нотариално заверен договор за възмездно отдаване на имотите си под наем. Там всичко ясно и конкретно е посочено. Това е единственото което мога да представя пред кредитния инспектор, освен нотариалния акт на имота.  На всичкото отгоре, парите от наема на имотите ми ги превеждат точно в тази банка. Определено не се случих на кредитен инспектор. Ще пробвам в друг клон, друг кредитен инспектор и евентуално в друга банка.  Не знам дали няма да ми запеят същата песен Декларация за данък доход от наемите.
#22 | 12.03.2016, 16:23
Публикации: 72 / 3
Здравейте, myselff
Според мен наемът за земята не е нито текущ разход, нито разход за бъдещи периоди, а разход за придобиване на ДМА:
 
Скрит текст :

Благодаря Ирена,
в същата посока съм мислила ( дали текущ или към ст-ста на актива да отнеса наема , ама ме питай защо съм писала бъдещи периоди :blush:
хубава почивка :wink1:
#23 | 31.01.2017, 16:57
Публикации: 5 / 0
Изчетох доста от за последните няколко дни но никъде не намирам отговор на моят казус.
ЗП регистриран по ДДС, до 2015год. обработваше земята на услуги и подаваше декларация по чл. 50 като попълва приложение 2 за ЕТ. През 2016г. има доходи от наем на земеделска земя тъй като я е преотдава на ООД, и доходи от субсидии за предходната година. В кое приложение трябва да посочи приходите от наем за преотдадената земя.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група