Болничен лист за гледане на болен член от семейството

15.11.2018, 12:45 442 1

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


TOTOKAR

  • Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Работник, вид осигурен 16, представя болничен лист  за гледане на болен член от семейството. На 29.10 болният почива, за което работникът не уведомява работодателите си, следователно те подават болничния лист за целия период на издаването му. От съответното ТП на НОИ уведомяват работодателите за датата на смъртта на болния, като ги карат да ограничат дните за изплащане в т. 9 на Приложение № 9. По приложен график за отчитане на работното време работникът е трябвало да е на работа за нощна смяна 29/30.10, т. е. тя започва в деня на смъртта на болния   член от семейството. Въпросът е: следва ли часовете от тази нощна смяна да бъдат ограничени?     

P.G.H.R.

А човекът, чийто член от семейството е починал няма ли да ползва отпуск на осн. чл. 157 (1) т. 3 от КТ?
Денят 29.10.18 г. е понеделник. При наличието на смъртен случай в семейството на вашия човек само му е било до информиране на работодателя... това чисто човешки.
Дори да се е явил на работа за нощната смяна няма да има право на болнични за часовете от 29.10, ясно защо.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook