Договори и допълнителни споразумения..

27.10.2016, 19:23 4608 7

27.10.2016, 19:23
Публикации: 44 / 0
Здравейте....ще помоля за помощ и консултиране.....
Счетоводителя ни работи на основен трудов договор към общината а при нас е на допълнителен договор по чл.111 от КТ....
Сега ще участваме в проект на МОН и ще трябва някой да води финансовите задължения.....плащания и счетоводство....Нали може с доп. споразумение по чл.119 от КТ да се възложи на счетоводителя тази дейност-с допълнително заплащане.....и не се регламентира в НАП....моля за отговори......
#1 | 27.10.2016, 19:29
Публикации: 4391 / 732
Предполагам ще стане и по този начин, но помислете и как ще отчитате разхода за счетоводителя, ако е в общата ведомост. Предполагам по проекта ще искат някакви отчети, не е нужно да показвате цялата ведомост. Може би ще се отчита и в друга дейност. А на учителите как ще плащате?
ГД не става ли - за определена работа?
#2 | 27.10.2016, 19:37
Публикации: 44 / 0
Благодаря Ви за бързия отговор....на учителите ще направя доп. споразумение по чл. 119 - но те са на основен договор при нас....а счетоводителя е на втори /допълнителен договор с нас/- може ли да се сключи граждански договор с него в този случай....или ....
#3 | 27.10.2016, 21:02
Публикации: 4391 / 732
Това ДС по 119 за какво ще е ? Работата по проект в учителското работно време ли ще се изпълнява или извън него (колкото и да е разтегливо това понятие при учителите)? Ако е извън него ми се струва, че трябва втори ТД.

#4 | 27.10.2016, 22:56
Публикации: 44 / 0
в платформата на проекта пише, че с учителите ще се сключва ДС - възлага им се допълнителни дейности - допълва се и в характеристиките - допълнителни часове.....и за счетоводителя пише ДС - но аз се замислям за него тъй като е на доп. трудов договор... и за това моля за сигурен отговор....
#5 | 28.10.2016, 09:09
Публикации: 9327 / 1567
Какво значение има дали ТД е основен или допълнителен при възлагането на допълнителна работа с ДС? Значение ще има, ако тази допълнителна работа е свързана с допълнително работно време. В такъв случай трябва да се съобразите с изискванията са междудневните и междуседмични почивки, като отчетете и работното време по основния ТД.

ПП  До сега често пращах питащите към счетоводител, но на Вас бих препоръчаа консултация с учителя по българси език. Предполагам, че имате такъв в училището.
#6 | 28.10.2016, 14:48
Публикации: 4391 / 732
Понеже ми се струва, че работата на счетоводителя по основната дейност и по проекта е просто едно цяло, макар и в различни отчетни групи, най-добре и на него го направете като учителите, да е включена в работното му време. Той като седне да прави отчетите ме може да направи само бюджета, а да остави проекта за друг път.
#7 | 28.10.2016, 22:33
Публикации: 44 / 0
Благодаря Ви....
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група