Извънреден труд при СИРВ

19.10.2016, 14:40 6868 11

19.10.2016, 14:40
Публикации: 204 / 1
Здравейте,
интересува ме при въведено СИРВ с период на отчитане 3 месеца колко максимум извънреден труд в часове  може да положат служителите за  всеки един месец от тримесечието и общо за 3-те месеца, който ако не може да им бъде изравнен да бъде изплатен.Интересува ме също така положения и не изравнен извънреден труд на колко % се изплаща?
Предварително Благодаря!
#1 | 19.10.2016, 14:44
Публикации: 632 / 23
Незаконно е да залагате труд, над сумата от месечните норми.
Ежедневно ще работя, това най-сетне да бъде сериозно санкционирано, както всяко незаконно искане на работодателя да се полага извънреден труд.
#2 | 19.10.2016, 14:45
Публикации: 2966 / 392
Еха... Ами като начало прочетете в Кодекса, че ИТ е забранен и не следва да бъде полаган. Прочетете пак там как се заплаща - пише го черно на бяло. Прочетете и какво значи СИРВ. След като изчетете, с радост ще помогна, ако имате други въпроси.
#3 | 19.10.2016, 14:48
Публикации: 204 / 1
Пропуснах да отебележа да си спестите безмислените коментари , които водят само да спам!
Благодаря Ви още веднъж!
Еха... Ами като начало прочетете в Кодекса, че ИТ е забранен и не следва да бъде полаган. Прочетете пак там как се заплаща - пише го черно на бяло. Прочетете и какво значи СИРВ. След като изчетете, с радост ще помогна, ако имате други въпроси.
#4 | 19.10.2016, 14:49
Публикации: 204 / 1
Пропуснах да отебележа да си спестите безмислените коментари , които водят само да спам!
Благодаря Ви още веднъж!

Незаконно е да залагате труд, над сумата от месечните норми.
Ежедневно ще работя, това най-сетне да бъде сериозно санкционирано, както всяко незаконно искане на работодателя да се полага извънреден труд.
#5 | 19.10.2016, 14:52
Публикации: 2966 / 392
Никак даже не спамя, дала съм ви съвсем качествени отговори :)
#6 | 19.10.2016, 14:53
Публикации: 632 / 23
Пропуснах да отебележа да си спестите безмислените коментари , които водят само да спам!
Благодаря Ви още веднъж!

Много са си даже смислени и едно ТРЗ следва да знае какво е това - работно време и къде е регламентирано. Какво е това извънреден труд и къде е регламентиран.

Ама Вие си знаете, какво искате да знаете.
#7 | 19.10.2016, 15:03
Публикации: 204 / 1
Дали сте ми дали или не сте дали???
Зададох конкретен въпрос , ако не знаете отговора или не желаете да го напишете си спестете коментарите ... не е трудно.
Благодаря Ви за проявеното разбиране!
Никак даже не спамя, дала съм ви съвсем качествени отговори :)
#8 | 19.10.2016, 15:09
Публикации: 632 / 23
Конкретен отговор. Може да се заложи законно НУЛА ЧАСА, сумата от месечните норми.
#9 | 19.10.2016, 15:12
Публикации: 632 / 23
Когато съставите незаконосъобразен график, това не е извънреден труд.
Извънреден е трудът , ИЗВЪН РЕГЛАМЕНТИРАНОТО РАБОТНО ВРЕМЕ,  който се полага със знанието и без противопоставянето на работодателя.

Няма как регламентирайки НЕЗАКОНОСЪООБРАЗНО РАБОТНО ВРЕМЕ,  да имате извънреден труд.

Заплащането му като извънреден е друг въпрос.

И това е важно да се коригира- не стига, че работодателят има наглостта да нарушава Кодекса на труда, ами ще плаща по-малко от друг работодател, които в изпълнение на нормите на Кодекса на труда, възлага извънреден труд.
#10 | 19.10.2016, 15:44
Публикации: 204 / 1
Нямам спомен да съм отбелязвал , че съм ТРЗ.
Благодаря все пак.
Много са си даже смислени и едно ТРЗ следва да знае какво е това - работно време и къде е регламентирано. Какво е това извънреден труд и къде е регламентиран.

Ама Вие си знаете, какво искате да знаете.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група