Сгрешен банков превод

25.08.2016, 13:40 6098 6

25.08.2016, 13:40
Публикации: 233 / 1
Направен е превод от фирмена сметка в полза на СОЛ основание ДОО. В платежното е объркано ЕГН на лицето. / името и егн са различни / в банката не е забелязано  Превода е направен в полза на трето лице Минали са повече от 3 дни. Как да процедираме?
#1 | 25.08.2016, 13:54
Публикации: 6679 / 661
Съмнявам се, че има банка, в която да знаят имената и ЕГН-тата. Подайте едно уведомление в НАП (2 екземпляра) за допусната техническа грешка ..... и ако е възможно това прехвърляне. Ако не стане за тези пари ще пиете една студена вода и ще платите отново осигуровките.
#2 | 25.08.2016, 14:25
Публикации: 632 / 23
Банката да си оправят нещата. При толкова скорошна грешка, може да се оправи. Настоявайте!
И на мен ми се е случвало по тяхна вина да загубя пари и да ги платя от джоба си с лихвите, но Слава на Бога, само веднъж за повече от 20 години работа.
#3 | 25.08.2016, 14:27
Публикации: 632 / 23
В какъв смисъл банка, в която да знаят имена и ЕГН-та.
Пишеш им име и булстат /тогава беше по булстат/ на свободна професия, а те пишат друго име и егн на друго лице.
Подпечатват ти платежното, но на тяхното - нещо друго и като не видиш...
#4 | 25.08.2016, 15:01
Публикации: 314 / 38
Според мен няма как банката да ви върне парите освен ако не ги извади от собствения си джоб и ви ги преведе обратно.
Ако преведете грешно пари от НАП ще проверят фирмите и ще ги върнат ефективно.
За първи път чувам опция прехвърляне.
Дори и примерно да сте ги прехвърлил по сметка на фирма, която няма задължения и те си седят надплатени. НАП се свързва, иска обяснение и доказателства от другата фирма. Там доказват че тези пари не са техни. Нап ги маха и ги връща ефективно, а вашето задължение седи и трупа лихви.
Челният опит най-боли, предстои ми да доказвам това във фирма. Въпреки че НАП разград се бяха съгласили да ги срещнат оперативно от нап варна отказаха.
Споделеното май не беше полезно, но е истина.
#5 | 25.08.2016, 15:07
Публикации: 632 / 23
Преди банката пишеше писма до НАП и прехвърляха, но сега не знам дали има такава възможност.
#6 | 25.08.2016, 15:09
Публикации: 4393 / 734
Хм, аз останах с впечатление, че грешката е при попълване на платежното, а не в банката? Банката как да разбере, че това ЕГН не е на това име?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група