Право на ползване на отпуск преди придобиване на 8 месечен трудов стаж

24.08.2016, 17:08 2774 2

24.08.2016, 17:08
Публикации: 5 / 0
Здравейте колеги,
Темата е много коментирана, но не успях да намеря отговор на моя проблем.
Работник, постъпил за първи път на работа, има 6 месеца трудов стаж в друго предприятие.
Започва работа във фирмата, има един отработен месец, т.е общ стаж - 7 месеца и му е разрешен отпуск преди да придобие 8 месечен трудов стаж.
Имали ли сте такъв проблем и как да оправя цялата каша, която съм сътворила?
Благодаря предварително!
#1 | 24.08.2016, 17:24
Публикации: 314 / 38
Аз лично не оставам с впечатление да има каша, а дори и да има някакъв проблем той не е настъпил по твоя вина (лично мнение).

Притеснява те че лице ползва ПГО преди този 8 месечен период и ще има санкции от контролен орган като НАП, НОИ или ИТ? По-скоро няма да има. Клетка 16.1 в Д1 събира отработени дни и дни ПГО.
Притеснява те че лице ползва ПГО преди този 8 месечен период и си подвел началника си като си му казал, че му е позволено? Това е вътрешно фирмен проблем и съм убеден, че има как да си изгладиш отношенията с началника. :)

Държах да отговоря на темата ти дори и с цената на лично мнение, по-скоро за кураж.
Надявам се колегите и те да се включат.

Скрит текст :

#2 | 25.08.2016, 09:28
Публикации: 632 / 23
По принцип, ако гледаме формално на нещата, действително нямал е право на ползване на отпуск, но щом работодателят е разрешил, едва ли ще има някаква санкция.
ИТ остава и за такова нарушение на закона да налагат санкции. Това според мен е остаряла и безсмислена норма.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група