ДДС при доставка от ЕС от нерегистрирано лице

13.03.2016, 10:10 5093 8

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


sunwalker

  • Публикации: 308 / 8
Здравейте,

Нерегистриран по ЗДДС доставчик от страна в ЕС издава фактура за доставка на ДМА без ДДС на получател рег. по ЗДДС в България. Следва ли получателят да самоначисли ДДС с издаването на протокол по чл. 117?

irenabrili

  • Публикации: 6206 / 992
Здравейте,
При така зададеният въпос няма как да отговорим еднозначно.
Уточнете какво ДМА придобивате или сами си направете проверката в следния текст дали имате ВОП:
Скрит текст :
А протокол се издава от получател на доставката по:
Скрит текст :
Ако нямате ВОП, няма да издавате протокол :smile1:

sunwalker

  • Публикации: 308 / 8

Мани

  • Публикации: 236 / 6
Здравейте!
Регистрирано по ЗДДС лице получава стоки от Гърция, като доставчикът няма VAT номер при проверка във VIES. Стоките са плодове и зеленчуци.
Смятам, че не издавам протокол в този случай?
Но отбелязват ли се тези количества и тяхната стойност в пристиганията на Интрастат?
Благодаря предварително!

irenabrili

  • Публикации: 6206 / 992
Здравейте,
Не е необходимо да самоначислявате данък с протокол.
Ако сте регистриран оператор по Интрастат, действате според методологията.

Мани

  • Публикации: 236 / 6
Здравейте,
Не е необходимо да самоначислявате данък с протокол.
Ако сте регистриран оператор по Интрастат, действате според методологията.
Здравейте  и благодаря отново!
Регистриран оператор по интрастат е дружеството. Да разбирам ли, че въпреки че сделката не ВОП, следва тези количества и стойността им да бъдат включени в пристиганията?

Скрит текст :

Нещо това не мога да си го изясня - ВОП е различно от вътреобщностните пристигания по Интрастат ?

Мани

  • Публикации: 236 / 6

jujubina

  • Публикации: 4 / 0
Колеги, моля за потвърждение! Аз съм от страната на клиент рег.по ЗДДС и съм получател на тестер(оборудване) за дейността ми от доставчик нерегистриран по ЗДДС в КИПЪР. Ф-рата, която са издали от Кипърската фирма е без начислен ДДС.За мен това е ВОП, за който трябва да си самоначисля ДДС в БГ с протокол по чл.117. Правилни ли са ми разсъжденията?

Magrat

  • Публикации: 110 / 12
Не е ВОП.

    Вътреобщностно придобиване
    Чл. 13. (1) Вътреобщностно придобиване е придобиването на правото на собственост върху стока, както и фактическото получаване на стока в случаите по чл. 6, ал. 2, която се изпраща или транспортира до територията на страната от територията на друга държава членка, когато доставчикът е данъчно задължено лице, което е регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook