Калкулатор: Заплата и осигуровки

13.11.2009, 16:04 55849 34

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

КиК Инфо

• Публикации: 452 / 144
  • www.kik-info.com
  • Администратор на сайта
Калкулатор: Заплата и осигуровки

Изчислява всички данъци и осигуровка свързани с работната заплата.

http://www.kik-info.com/calculators/payroll.php

Важно: Тук коментираме само този калкулатор. За въпроси, касаещи конкретни казуси по социално и данъчно облагане, молим ползвайте съответните раздели на форума. Мнения, които не са свързани с темата ще бъдат изтривани или премествани.

Е206

• Публикации: 15 / 0
Поздравления!

Кой калкулатор да ползвам за работна заплата на учители?

Катя Крънчева

Не сме създали калкулатор за работна заплата на учители.

антоанета стоилова

• Публикации: 2 / 0
Браво за калкулатора,

Latinova

• Публикации: 165 / 6
Благодаря много ми помогнахте.

Financepartner

• Публикации: 9 / 1
Здравейте,

Калкулаторите ви са чудесни. Единственото, което бих добавил е възможност за изчисление на заплати на половин работен ден /4 часа/, както и по договори за ученичество. По повод на първите се получава така, че понякога действителната заплата пада под минималния осигурителен доход, когато е с намалено работно време. В този случай това тук няма как да се отиграе.

vania70

• Публикации: 4 / 0
СТРАХОТЕН Е,АЗ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ МАКСИМАЛНО!!!!!!!!!!!!!! :-*

999777

• Публикации: 427 / 4
Защо като се опитвам да разпечатам заплатата и всички осигуровки за м Януари 2013г ми излиза само до процентите, без сумите? За 2012 няма проблем :no: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Елена-

• Публикации: 3354 / 252
На мен не ми се е случвало това дори и за 2013г.
Защо не пробваш да го прехвърлиш в ексел и да си го принтираш от там?

ivon_2005

• Публикации: 40 / 2
Моята идея е ако може да се заложат и болнични дни.

visockii

• Публикации: 13 / 2
След 01,01,2014 в НАП д1 и д6 ще бъдат сравнявани. С наредбата H-8..§ 2а. и становище 20-00-230 от 12,12,2013 са регламентирани и самите закръгления на изчислените осигуровки при подаване на д1 които при сумиране трябва да са равни на д6. Вноските за фондовете на ДОО –пенсси,озм,безработица - не се изчисляват по отделно а като общ процент и тогава се закръгляват. По този начин КАЛКУЛАТОРА на сайта ЗАПЛАТА И ВСИЧКИ ОСИГУРОВКИ е некоректен за ползване тъй като прави закръгленията по отделно за фондовете на ДОО и така се формират удръжките за служителя и вноските за работодателя -  съответно и задължението за внасяне и деклариране в д6.Моля за вашето мнение!

Катя Крънчева

Здравейте,
Къде видяхте какулатор в сайта за 2014-та година?

Ние не сме качили на сайта актуализациите за 2014-та година, така че към днешна дата да говорите за некоректно изчисляване за 2014-та година е меко казано несериозно от Ваша страна. В момента подготвяме актуализациите за 2014-та година и ще бъдат качени в сайта, след необходимите тестове.

А относно въпроса ви въпроса Ви за Д1 и Д6, сам знаете, че ние не генерираме файлови формати за тези декларации.

Уверявам Ви, че както всяка година така и за и 2014-та ще спазим всички нормативни изисквания, като вложим максимални усилия.

Катя Крънчева

към visockii:

Вече качихме калкулаторите за 2014-та година и го обявихме на сайта. Ако имате претенции за закръгляването, то моля първо прочетете и осмислете хубаво становището на НАП, което сте цитирал, особено в частта точка 7 с многото примери със закръгленията: http://nap.bg/document?id=4385

След това сравнете с калкулатора и да дискутираме. Освен това ще помоля, винаги да давате линк с конкретното изчисление, за да гледаме едни и същи сметки и да говорим КОНКРЕТНО, а не общо. Такъв линк се намира под всеки калкулатор, но след като натиснете бутона ИЗЧИСЛИ, копирате линка от полето "Копирайте линка с Вашето конкретно изчисление от тук:"

visockii

към Катя
http://www.kik-info.com/calculators/cache.php?id=c586cbc61c29db3b9da1f2c4f0fcee5c9499115
ето го примера - данните за лицето се виждат в линка.. При тези изчисления база 816,20лв. осигурителните вноски за сметка на осигуреното лице за фондовете на ДОО – пенсии-5,7% ,озм-1,4%,безработица-0,4% са 46,52 лв+11,43лв+3,26лв са 61,21 лв.
 С попълнен осиг. доход 816,20 лв в т.21 на д.1 в НАП ще се изчисли 816,20 * 7,5% = 61.22 лв. тъй като в примерите от становище 20-00-230 от 12.12.2013 вноските за фондовете на  ДОО се изчисляват и закръгляват като осиг.доход се умножи по общия процент на ДОО 7,5% (в случая) за сметка на лицето а не по отделно – пенсии-5,7% ,озм-1,4%,безработица-0,4%. Така се получава разлика от 0,01лв които при ползване на калкулатора няма да бъдат удържани от лицето и съответно внесени.

visockii

Вашето мнение моля!

Катя Крънчева

Предала съм информацията на IT отдела. Благодаря за конкретното представяне на нещата. Знаете, действаме бързо и вероятно ще има промяна за калкулатора за 2014-та в посока обединяване на фондовете за ДОО.  Въпросът е дали да направим  промяната с това обединение в калкулатора и за предходните години. Вие как мислите?

bobo

• Публикации: 2742 / 367
Въпросът е дали да направим  промяната с това обединение в калкулатора и за предходните години. Вие как мислите?

В случай, че Д1/Д6 за миналите години ще се засичат така, както ще бъде занапред, според мен би трябвало, ако някой използва изчислението за попълване на Д1/Д6.
Моята програма за РЗ също разбива процентите на фондовете, но не помня някога да са ми потрябвали по отделно, по-скоро това "дробене" ме затруднява.

visockii

Браво за промяната на калкулатора сега е полезен!
към Катя
http://www.kik-info.com/useful_info/осигуровки-и-данъци-за-2014.php  Aми за тази таблица! Според нея лицата с вид осигурен 12 също дължат вноски за ТЗПБ !!! А дали е така кой ще ми каже???

Катя Крънчева

Браво за промяната на калкулатора сега е полезен!
към Катя
http://www.kik-info.com/useful_info/осигуровки-и-данъци-за-2014.php  Aми за тази таблица! Според нея лицата с вид осигурен 12 също дължат вноски за ТЗПБ !!! А дали е така кой ще ми каже???

Здравейте пак,

Мислех, че е станало ясно, как можем да сме Ви полезни и как мога да Ви разбера какво искате, но ще го обясня пак.

На намеци, вметки и загадки не реагирам. Ако желаете нещо да ме информирате, относно съдържанието на сайта, то моля изразявайте се ясно, с уместен изказ, с пример, КОНКРЕТНО на кой ред къде, какво и защо трябва да се промени, според Вас.

pmihaleva

• Публикации: 948 / 98
Не се ориентирах къде да го напиша, затова използвам тази тема - отворих калкулатор за майчинство, пише че е за 2014 г., но в такъв случай месеците, от които се изчислява обезщетението трябва да са 18 назад, а не 24. Освен това и размерът на обезщетението за отглеждане на малко дете от една до две години да се промени от 310 на 340 лв.

В момента тук са: 0 Потребители и 2 Гости

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook