Въпроси за Декларации Обр.1, 3 и 6

17.03.2016, 18:28 164417 716

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zizita

• Публикации: 21 / 0
Естествено че ги имам впредвит тези 70 процента. Винаги така съм си смятала болничните.

ХХХХХ

• Публикации: 6131 / 890
Естествено че ги имам впредвит тези 70 процента. Винаги така съм си смятала болничните.
Обезщетението за първите три дни е 70% от бртния доход, но осиг.доход не трябва да е под МОД за отработените дни + трите дни от работодател.
Ако заплатата е равна на МОД или близо до МОД, съвсем вероятно е със 70-те процента да падате под МОД.

aneta72

• Публикации: 38 / 0
Имам върната  Д 6, съответно и Д 1. Осигуровки за февруари. м.02.2016, код . 5, дата на изплащане 31.03.2016. Същото и за гражданските договори.
Обяснение за неприемането . Датата в т. 18 е в бъдещето. - или нещо от рода.
ЮЛНЦ, но предполагам не е от значение това.
Подадени преди два дни по същия начин за други фирми са приети. Идеи?

345ood

• Публикации: 11 / 1
датата на гражданския договор трябва да е 29.02

aneta72

Изплатен е през март, както и трудовите. ДДФЛ не съм подавала.

Скрит текст :

marpan_64

• Публикации: 5606 / 461
След като възнаграждението (ГД) е изплатено през март ще подадете до 25.04 и дата на т.18 - 31.03.2016 год.

pmihaleva

• Публикации: 948 / 98
Изплатен е през март, както и трудовите. ДДФЛ не съм подавала.

За гражданските договори правилно сте попълнили, но срокът за тях е до 25 април, затова не ги приема сега. Сега можете да подадете само колоната с трудовите договори.

aneta72

Да, благодаря - това пропускам, че ГД се декларират следващия месец. :good:
Направо се шашнах, но тази година все още не съм имала граждански и забравих.

dorinа

• Публикации: 68 / 0
Здравейте, моля за помощ - декл.6 годишна за 2015 г на собственик на ЕТ -  попълнена с ЕГН  , м. 13 , при подаване в НАП искат  да се отбележи и декл1 /а тя е подавана ежемесечно/. Трябва ли да поставя отметка на - няма основание за подаване на Декл.1 -не се прилага чл.2 ,ал.4 от наредба Н-8 ?  :blink:

Елена-

• Публикации: 3354 / 252
Маркирате, че няма основание за подаване на Д1.

dorinа

• Публикации: 68 / 0
Благодаря  :smile1:

rsv

• Публикации: 88 / 1
Здравейте! Подала съм за м.02/2016 Д1 и Д6. Д6 ми е отхвърлена защото съм объркала записа както и Д1 за работник, но не съм обърнала внимание че Д1 на СОЛ-а  е приета. Когато подавам Д1 и Д6 на работника съм подала отново и Д1 на СОЛ-а.  Сега мисля, че трябва да подам заличаваща Д1 на СОЛ-а?

dalila

• Публикации: 5550 / 366
Здравейте! Подала съм за м.02/2016 Д1 и Д6. Д6 ми е отхвърлена защото съм объркала записа както и Д1 за работник, но не съм обърнала внимание че Д1 на СОЛ-а  е приета. Когато подавам Д1 и Д6 на работника съм подала отново и Д1 на СОЛ-а.  Сега мисля, че трябва да подам заличаваща Д1 на СОЛ-а?

Подавате корекция на СОЛ-а с вярните суми

rsv

• Публикации: 88 / 1
Сумите по записите ми са верни, но се дублират. С корекцията ще се изчисти ли дублирането?

delphine

• Публикации: 8574 / 1438
Сумите по записите ми са верни, но се дублират. С корекцията ще се изчисти ли дублирането?

Да!!!

Димитър Илиев

• Публикации: 2 / 0
Въпрос за СОЛ. Подадена е декларация 6 , като са вписани сумите за авансовите вноски за  ДОО, ДЗПО и ЗО. При подаване на годишната данъчна декларация, съответно Декларация  - Таблица 1 и 2, средномесечните суми са по-високи от тези, декларирани в Декларация 6. Въпросът ми е как да коригирам Декларация 6, като подам нова с  положителната разлика по пера или с корекция?

Благодаря предварително.

b.e.georgieva

• Публикации: 51 / 5
Подайте допълваща- редовна,само с разликите
 :good:

Димитър Илиев

• Публикации: 2 / 0
Подайте допълваща- редовна,само с разликите
 :good:
[/quoste] Благодаря.

tonkata123

• Публикации: 33 / 0
Здравейте, Колеги искам съвет за корекция на Д1 и Д6, НО ЗА М.02 2016Г. / 3-ма от служителите са с по- високи осигуровки, а не трябва да е така, но незнам как да постъпя. Благодаря предварително за съветите.

dalila

• Публикации: 5550 / 366
корекция Д1 на тримата служители + корекция Д6 със вярните суми , във всички други клетки -  като преди подадената Д6.
Може да подадете с ел.подпис

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook