Сумирано отчитане (изчисляване) на работното време

31.01.2018, 16:06 106139 130

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Hrili

• Публикации: 1142 / 213
Има една много мъдра мисъл, която в подобни случаи важи с пълна сила - "По-добре да те питат защо си дал, отколкото защо не си дал.".

alfa

• Публикации: 2026 / 241
Здравейте колеги във връзка с новите промени в НРВПО в сила от 01.01.2018г. във връзка с изчисляване на болничните при СИРВ  ако през месец Февруари, който е с 20 РД лице на 8ч смени представи болничен за 5дни от Понеделник-Петък, то има 15х8=120 часа изработени и 5 дни болничен с 3дни от работодател от тях по новите привила, нали така?
При попълване на приложение 9 към НОИ как следва да се попълни коректноспоред Вас?

Pupeshche

• Публикации: 2157 / 223
В Приложение 9 се попълват часовете по график за лицето.
Нормата за месеца се изчислява, когато махнеш дните в отпуск по календар.
След приключването на отпуска, остатъка човека за лицето се преизчисляват и ако трябва се променя графика, за да няма извънреден. Аз така поне ги разбрах промените :)

Hrili

• Публикации: 1142 / 213
И без да коментираме, че от едно място настойчиво и неофициално съветват така да си таманим графиците, че по възможност дните в болничен да съитветстват на официално работните. Особено пък в случай, че като следствие възниква извънреден труд...

deen

• Публикации: 12 / 1
Добър вечер.Тъй то трз не ми е силна страна искам да попитам дали правилно съм разбрал новата промяна при СИРВ.В магазин при месечно изравняване ,когато са  160 ч. м.01,аз им начислявам  заплата за отработени 176ч?

bobo

• Публикации: 2355 / 307
Тоест, месецът съдържа 160 работни часа, а вие правите графици за 176 часа? Мисля, че такъв график е незаконен.

deen

• Публикации: 12 / 1
Не.Месец 01 има 22 р.-176 часа.Продавачките по  график са изработили 160 ч.Нали от 1.01 пише,че ако не са изработили часовете за месеца  счита,че работникът  е в престой  не по негова вина.

bobo

• Публикации: 2355 / 307
Май е така. Но защо не им правите график с пълния брой часове, все така престой ли ще плащате? Ако трябва ще се застъпват в някои моменти. В примера ви е двудневна заплата на човек...

Pupeshche

• Публикации: 2157 / 223
Ако имате часове под нормата поради престой ги плащате разбира се. Преди не сте ли ги плащали? :)

Gergana Stoilowa

• Публикации: 254 / 14
Тоест, месецът съдържа 160 работни часа, а вие правите графици за 176 часа? Мисля, че такъв график е незаконен.

Не, не е незаконен.

Дължат за 16 ч. плащане за престой.

За осигуряването обаче, не съм сигурна как ще се случат нещата.

Gergana Stoilowa

• Публикации: 254 / 14
И без да коментираме, че от едно място настойчиво и неофициално съветват така да си таманим графиците, че по възможност дните в болничен да съитветстват на официално работните. Особено пък в случай, че като следствие възниква извънреден труд...

И как точно ще стане това, като в някои предприятия не е възможна подобна незаконна практика.
За какво е нужно всичко това, след като НОИ така или иначе, няма да платят часове в +, а от нормата вече се вадят работните дни * работното време, а не заложените по графика, за времето на отпуска.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група

Харесайте ни във Facebook