Моля за мнение

24.03.2015, 09:53 3029 2

24.03.2015, 09:53
Публикации: 18 / 0
Сключен е трудов договор  на основание чл.68, ал.1, т.1 и  във връзка с чл.68,ал.4 от КТ и чл.70 от КТ, уговорен в полза на работодателя. Коректно ли са формулирани следните условия?

а)  срок на договора- 12 месеца, считано от датата на постъпване на лицето на работа
  и изпитателен срок- 6 месеца, уговорен в полза на работодателя

б) срок на предизвестие: 
- до изтичане срока на изпитване РАБОТОДАТЕЛЯТ, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие;
- при прекратяване на срочния трудов договор по време на изпитателния срок, СЛУЖИТЕЛЯТ е задължен да отправи 3-месечно писмено предизвестие до РАБОТОДАТЕЛЯ, но не повече от остатъка от срока  на договора
- след изтичане на изпитателния срок, прекратяването на срочният трудов договор се извършва с тримесечен срок на предизвестие, еднакъв за двете страни, но не повече от остатъка от срока  на договора
#1 | 24.03.2015, 09:57
Публикации: 9353 / 1573
при прекратяване на срочния трудов договор по време на изпитателния срок, СЛУЖИТЕЛЯТ е задължен да отправи 3-месечно писмено предизвестие до РАБОТОДАТЕЛЯ, но не повече от остатъка от срока  на договора

Това последното можеш да го махнеш. Нали срока на договора е 12 месеца, а изпитването само 6. Когато и да даде предизвестие в рамките на 6-те месеца, все ще е преди края на срока на договора.

Останалото е с малко повече обяснения, но става. По-добре повече и по-подробно, отколкото да възникват въпроси :)
#2 | 24.03.2015, 10:06
Публикации: 18 / 0
Това за повечето обяснения ми е ясно,че е излишно, аз затова и се оплесках съвсем, обаче няма друг начин, понеже 80% тук са производствен персонал и понеже е практика да напускат, без да си подадат молба дори, затова и съм го написала така- като бъдат уволнени да не се чудят и да няма място за спорове...

Малеее, това прозвуча много грубо... тц,тц  :blush:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група