Адвокатите отговориха на счетоводителите по спорния законопроект (продължение)

19.02.2015, 22:50 36388 41

#20 | 19.02.2015, 22:50
Публикации: 2 / 0
Не трябва да си юрист, че да видиш, че проекто- закона в изменение на чл. 24 ал.1, т.1 и т.2 са изключително лобистки написани. Това е така, тъй като тези закони дават неограничени правомощия на адвокатското лице, чрез стоящето в края на двете точки " и др."(и други) и задължението им да представляват и да попълват документи са отворени за интерпретации и нямат реален ограничител. Прав ли съм или не?
#21 | 20.02.2015, 00:11
Публикации: 332 / 38
Всеки заслужава съдбата си!
Това е нашата професия - разграден двор, без професионална организация защитаваща интересите ни! Нормално е да не ни уважават! Казвате счетоводителите са учили основи на правото, търговско, осигурително, данъчно право и т.н.! Кои счетоводители са го учили? Счетоводител може да е лице със средно икономическо образование, лице с произволно висше образование дори и да не е учило икономика! Нормално е адвокати, архитекти и др да имат по-добро самочувствие и да са по-уважавани в обществото!
#22 | 20.02.2015, 08:23
Публикации: 25 / 16
Аз съм изумена от един факт.Този сайт има посещаемост от над 120 000 потребители!Сигурна съм,че поне 5 000 счетоводители го посещават.А има само 21 коментара.
Колеги,на Вас толкова много ли Ви харесва това, в което искат да ни превърнат и да ни отнемат едва ли не професията,че не се включвате в дискусията?Не разбирате ли,че не се ли обединим и то за отрицателно време и не зелеем ли площада пред парламента,ще си го гласуват този закон?
#23 | 20.02.2015, 08:34
Публикации: 25 / 16
Моля,моля, в специалността счетоводство и контрол се изучават основи на правото,търговско,осигурително и данъчно право.СЪЩО ТАКА НЕ Е НОРМАЛНО АДВОКАТИТЕ И АРХИТЕКТИТЕ ДА СА ПО-УВАЖАВАНИ.
И защо трябва да имам понижено сомочувствие?Магистър съм по счетоводство,била съм ликвидатор на дружество и съм вещо лице по съдебно-счетоводни експертизи.
Кое от всичко изброено Ви навява на мисълта,е трябва да имам понижено самочувствие? Последно,без да съм адвокат оборих едно решение на НОИ във връзка с неправилно отпуснато обезщетение по безработица.Точно юристи на НОИ дадоха грешно тълкуване на ТЗ.
Така,че да си имаме уважението,счетоводителят стои на равно с адвоката,колкото и да не ви харесва това.И това е така по целия цивилизован сят.
Аз искам да попитам нещо,къде в този проектозакон са заложени механизмите ,че вие няма да се поддадете на корупция? Къде са тези антикорупционни механизми?
Моля,включете си член,който до включва ЕЖЕГОДНО ДЕКЛАРИРАНЕ НА ИМУЩЕСТВОТО И ИЗТОЧНИЦИТЕ ЗА ПРИДОБИВАНЕТО МУ.Като искате да сте светая светих ,ще си плащате всички данъци и ще попълвате декларация,че имуществото ви не е придобито незаконно.Аз лично познавам доста адвокати преяли с имоти и пари,които не съответстват на декларираното в ГДД.Тогава за какво уважение става въпрос?
#24 | 20.02.2015, 09:29
Публикации: 332 / 38
В подкрепа на тезата, че счетоводителите сме учили и разбираме от трудово, осигурително, данъчно и търговско право предлагам да споменем и факта, че ликвидатори на търговски дружества и синдици в производства по несъстоятелност могат да стават юристи и икономисти, а не само юристи, което означава че държавата ни е признала определена компетенция в областта на търговското право и то в една от най-сложните материи - несъстоятелност /след изпита за синдици/. Освен това всички колеги, които работят в НАП ги изпитват по данъчните и други закони, в НОИ - по осигурителните и т.н. и то за длъжности, за които се изисква икономическо, а не юридическо образование. В закона за независимия финансов одит пък има изпити по търговско, трудово и осигурително право по чл.17 и търговско и данъчно-осигурително право по чл. 18. Изпитите по чл.17 от ЗНФО са включени в почти всички програми на университетите по специалности, свързани със счетоводството и финансите, за да може който желае да кандидатства за одитор да държи максимум 2-3 приравнителни изпита. Относно искането за закриване на сайтове нямам думи - това нарушава не знам колко вътрешни и международни актове за свободата на словото. Недопустимо е такава декларация да излиза от адвокати с претенции в 21 век и то от колективен адвокатски орган.
Може би не сте схванали същността на коментара ми по-горе! И аз съм магистър по счетоводство и контрол и съм учил тези дисциплини! Не отричам факта, че в тази специалност те се изучават. Но за да станеш съставител на финансови отчети не е необходимо дори да имаш икономическо образование, може да си бакалавър от музикалната академия :) 
#25 | 20.02.2015, 11:19
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Отделни адвокати се разграничават от безумната декларация на САК с искането за закриване на сайтове. http://musseva-ivanov.eu/1026/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8%D0%B7%D1%85-%E2%84%96-32406-02-2/
#26 | 20.02.2015, 11:35
Публикации: 1704 / 207
Поздравления за Адвокат Александър Иванов!
#27 | 20.02.2015, 12:11
Публикации: 25 / 16
И аз адмирирам Адвокат Александър Иванов!
#28 | 20.02.2015, 15:10
Публикации: 332 / 38
#29 | 20.02.2015, 18:08
Публикации: 404 / 14
Значи,нямаме право да консултираме и нам-си какво,а "агенти" на ДАНС,сме задължени по закон да бъдем!Помня какви писания бяха и колко пъти бяха връщани,докато ги приеха!Наистина-нЕма такава държава!
#30 | 20.02.2015, 18:30
Публикации: 260 / 61
Е, време е и ние да си прокараме едно законопроектче, с което да си защитим "хляба". Глоби за всеки, който консултира, регистрира, подава данъчна и осигурителна информация, но не е  СЧЕТОВОДИТЕЛ със счетоводна специалност.
СЧИТАМ, ЧЕ В ПРЕРОГАТИВИТЕ НА ВСИЧКИ СЧЕТОВОДИТЕЛИ В СТРАНАТА Е ДА ЗАЩИТАВАТ С ВСИЧКИ ЗАКОНОВИ СРЕДСТВА ИНТЕРЕСИТЕ СИ. 
#31 | 20.02.2015, 18:34
Публикации: 332 / 38
Този закон не е болка за умиране! Много лесно може да се заобиколи лошото е че много дейности които сме правили на светло и за които сме внасяли данъци сега ще трябва да ги правим под масата на сиво :)
#32 | 20.02.2015, 18:46
Публикации: 332 / 38
Е, време е и ние да си прокараме едно законопроектче, с което да си защитим "хляба". Глоби за всеки, който консултира, регистрира, подава данъчна и осигурителна информация, но не е  СЧЕТОВОДИТЕЛ със счетоводна специалност.
СЧИТАМ, ЧЕ В ПРЕРОГАТИВИТЕ НА ВСИЧКИ СЧЕТОВОДИТЕЛИ В СТРАНАТА Е ДА ЗАЩИТАВАТ С ВСИЧКИ ЗАКОНОВИ СРЕДСТВА ИНТЕРЕСИТЕ СИ.
Да обаче законопроектчета се прокарват с лобизъм, а ние си нямаме лоби :) Адвокатети ще ни вземат договорите, одиторите финансовите отчети и за нас ще остане само хамалската работа да осчетоводяваме документи  :smile1:
#33 | 20.02.2015, 19:22
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Нищо подобно няма да се случи.

Междувременно КРИБ също подготвят своето становище против законопроекта.
И кой е казал, че си нямаме лоби? :)
#34 | 20.02.2015, 19:39
Публикации: 332 / 38
Нищо подобно няма да се случи.

Междувременно КРИБ също подготвят своето становище против законопроекта.
И кой е казал, че си нямаме лоби? :)
В последно време виждам някаква активност от АССП дори се замислям да се присъединя. Но не е достатъчно трябва по-голяма активност!
#35 | 20.02.2015, 19:56
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Когато се присъедините, ще имате възможност лично да покажете по-голяма активност. :)
#36 | 20.02.2015, 20:25
Публикации: 332 / 38
Когато се присъедините, ще имате възможност лично да покажете по-голяма активност. :)
Да разбира се! Трябва повече счетоводни предприятия да се присъединят за да стане структурата по-силна и активна. А защо не и регистър на съставителите на финансови отчети!
#37 | 20.02.2015, 23:56
Публикации: 1 / 0
Целия този закАнопроект е тотална подигравка със свободния пазар на услугите на който всички работим.  В тежкото състояние в което е българския бизнес, още един ДАНЪК АДВОКАТ, най-вероятно ще бъде фатален. Колко дребни търговци и производители могат да си позволят да плащат допълнително за още един ПОСРЕДНИК?
Правителството дойде с идея да намали администратината тежест, а от това по-брутална администратина тежест надали има.

ПРОТЕСТ - НЕ НА АДВОКАТСКИЯ РЕКЕТ!
Бъде ли предложен за гласуане този рекет, тряба да сме на улицата, ние и клиентите ни.
Стоим ли си в къщи, край с професията ни.
#38 | 21.02.2015, 07:46
Публикации: 25 / 16
Колеги, колкото повече счетоводни предприятия и счетоводители се присъединят към АССП, толкова по-силни ще бъдем.Този законопроект явно показва, че е крайно време да се обединим.По цял свят адвокати и счетоводители работят заедно.Вчера говорих с адвокат Александър Иванов.Той е на мнение, че мястото на адвоката е в съда и всеки да си върши работата.Адвоката-неговата,счетоводителя също неговата.
Така,че вземете се в ръце и агитирайте за включване в АССП. Едно е да имаш представителност с 50 члена, друго с 5000.
Аз също съм на мнение за протест,но да го организираме както трябва,не да излязат 20 човека,а колкото може повече.Без натиск няма да се решат нещата.
#39 | 21.02.2015, 13:18
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Благодаря за съветите. Както виждате АССП работи, така че всеки да отговаря за своите инициативи. :) Който желае да се изявява в и чрез организация, да дава идеи и съвети, то да заповяда в нея. Защото АССП следва решенията, идеите и съветите на членовете си, а не на нечленове. Логично.

Освен това АССП има връзки с много счетоводни фирми, които не са в организацията, и които ни подкрепят. Например в края на миналата година имаше събиране на счетоводните предприятия от югозападна България дори и нечленове, а през май ще имаме среща в Пловдив с колегите от региона. Всички са поканени – дори и нечленове. Всеки ден различни счетоводители и счетоводни фирми се свързват с офиса.

Така, че ако искате нещо от АССП, то дала съм Ви координати и лице за контакт още в другата тема, когато попитахте. Тоест имате начина.  Ще ги напиша и тук. Заповядайте:
http://apac-bg.org/index.php?page=18
гр. София 1000, ул. Солунска 45, ет. 1, ап. 6
e-mail: office@apac-bg.org
тел.: 02/980 27 05;  0886 777 099
Лице за контакт: Антония Богданцалиева - Главен секретар



А сега, като модератор съветвам всички да се върнем на темата за законопректа за изменение на Закона за адвокатурата.
 
В тази връзка и Българският Хелзински Комитет взе отношение по законопроекта - негативно е.
http://www.bghelsinki.org/bg/novini/press/single/stanovishte-zid-za-2015/

А утре ще има съвместна пресконференция по въпроса с няколко организации. Ще ви държим информирани. :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група