Договор по чл.114 КТ

16.01.2016, 12:37 29420 26

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


ХХХХХ

  • Публикации: 6131 / 890
Re: договор по чл.114 КТ
Отговор 20 | 16.01.2016, 12:37
След като вече имате основен ТД, то този трябва да се сключи като допълнителен при същия или друг работодател. Ако искате можете да добавите 'във връзка с чл.114, във връзка с чл. 68', та даже и във връзка с чл.70. И след като този ТД се явява допълнителен, не се попълва трудова книжка, а само УП.
Колкото до отпуска - ще имате само 4 дни трудов стаж и няма да имате право на обезщетение

bobo

  • Публикации: 2799 / 376
Re: договор по чл.114 КТ
Отговор 21 | 16.01.2016, 17:26
Защо не помислите за ГД?

Popolina

  • Публикации: 35 / 0
Re: договор по чл.114 КТ
Отговор 22 | 17.01.2016, 08:49
Да и това е вариант.  Ще помисля, благодаря за отговорите!

deizi1312

  • Публикации: 19 / 0
Re: договор по чл.114 КТ
Отговор 23 | 06.12.2017, 11:18
Здравейте ,при назначаване на работник по чл.114 от КТ трябва ли да се определят в трудовият договор точно дните ,които ще работи ; а ако не ми трябва всеки месец или не са еднакъв брой дните в месеците /ако е на повикване-отнася се за договор с пенсионер ,който идва ,когато имам повече работа/ . Благодаря на всички ,които ще ми отговорят .МД

Catch-22

  • Публикации: 211 / 22
Re: договор по чл.114 КТ
Отговор 24 | 06.12.2017, 11:57
въвеждате си СИРВ за него за n-брой месеци и така си решавате проблема с присъствията му

hellen-a

  • Публикации: 4 / 1
Re: договор по чл.114 КТ
Отговор 25 | 06.12.2017, 12:10
Здравейте, и аз имам въпрос-назначен по чл.114, втори ТД, работи само съботите  по 8ч. в месеца, в обр.1 как се показва, за всеки ден отделно започнал и приключил, или се посочва целия месец?  Благодаря предварително на отзовалите се.

ILIANABONOVA

  • Публикации: 1 / 0
Re: договор по чл.114 КТ
Отговор 26 | 06.12.2017, 15:02
Здравейте! Аз също моля за помощ.
През м.ноември имам лице , назначено по основен трудов договор по чл.114. Работи 4 съботи и 4 недели по 6 часа като продавач-консултант. МОД за длъжността-545,00 лв.
Изчислила съм 148.64 ОД за м.ноември.Дали съм права?
Моля за мнение как най-коректно да попълня декларация обр.1, като се има предвид, че събота и неделя са неработни дни в общия случай.
Предварително благодаря на всички колеги! :smile1:

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook