Справка за нал. активи по чл.74 ЗДДС и електронно подавне на Приложение 2

10.12.2014, 13:26 3792 3

10.12.2014, 13:26
Публикации: 103 / 5
Здравейте! Опитваме се да подадем по електронен път Справката за наличните активи  . Но  фактурите съдържат много редове, не успяваме да впишем докрай  съдържанието на Справката, системата има някакво ограничение във времето и ни изхвърля.Дали е така или не правим нещо както трябва? Молим , колеги, някой скоро ако е имал този проблем, да сподели! Благодарим!
#1 | 10.12.2014, 13:38
Публикации: 314 / 38
Предполагам че самата система има някакво време и при неактивност да ви изхвърля, но все си мисля, че ако пишете или ако натискате опцията "добави ред" ще прекъсвате тази неактивност.

Най-правилното решение е да звъннете до телефона на НАП и да ви кажат какво може технологично да се направи.

Когато описвате някаква фактура да не вкарвате всичките и редове стока по стока, артикул по артикул?
#2 | 10.12.2014, 13:45
Публикации: 103 / 5
"Когато описвате някаква фактура да не вкарвате всичките и редове стока по стока, артикул по артикул?"                                                                                                                                  Да, така правим - ред по ред и това забавя процедурата! А иначе всичката информация   подробно е вписана в Дневник покупки, проблемът е в   електронното подаване, може би трябва да се обедини като цяло - една фактура на един ред?
#3 | 10.12.2014, 13:57
Публикации: 314 / 38
До сега четири пъти съм подавал такова нещо и всяка фактура съм вкарвал на един ред.
Най-голямото ми ДДС възстановяване беше около 20 000 лв. за моторни масла на повече от 30 реда. Въведох го като моторно масло на един ред и дори не написах бройката. ДДСто ми го възстановиха.

Надявам се колегите да споделят опит.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група