Заличаване на подадено уведомление, неподписан ТД

15.10.2014, 17:12 4493 2

15.10.2014, 17:12
Публикации: 2 / 0
    Здравейте!
  Имам следния въпрос.
От септември месец съм безработна. Регистрирах се в бюрото по труда и подадох заявление за отпускане на парично обезщетение в НОИ.
На 29-ти септември започнах нова работа. Една седмица бях на обучение. В края на работната седмица (3 октомври) подадох МОЛБА за работа, трудова книжка, медицинско и останалите нужни документи.  Трудов договор до НЕ съм подписвала! Не беше предоставен такъв. 
 По лични причини  се наложи да се откажа да работя там.
 Днес се обадихме на счетоводителката, оказа се че тя е пуснала уведомление  до НАП, което каза че ще заличи днес  или утре. Повтарям, Трудов Договор не съм подписвала. До колкото знам първо се подписва ТД, после се пуска уведомление до НАП. Утре ще отида да си взема всичките документи обратно. Незнам дали е записано нещо в трудовата книжка.
  Интересува ме конкретно дали след като заличат уведомлението, ще имам право на обезщетение за безработица.   
Според счетоводителката няма проблем, оставам си на трудовата борса. Но не ми стана ясно за паричното обезщетение.
 
  Благодаря предварително!

#1 | 15.10.2014, 17:57
Публикации: 9297 / 1557
Щом ще заличат уведомлението, нямате проблем. Все едно тскъв договор не е имало. Нали не сте се отписала от борсата?
#2 | 15.10.2014, 19:00
Публикации: 2 / 0
Не, не съм се отписала. Дори днес отидох да се разпиша в бюрото по труда.
Благодаря Ви за бързия отговор!!!  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група