Счетоводна политика

23.05.2014, 10:33 19554 9

23.05.2014, 10:33
Публикации: 20 / 1
Благодаря предварително на всеки отговорил ми! Та сега, занимавам се с счетоводство от скоро  и като цяло клиентите ми са земеделски производители. Към документите на всеки трябва да приложа счетоводна политика на предприятието. Ако някои може да ми помогне като ме препрати към сайт, или ми прати нещо което мога да ползвам за бланка, ще ви бъда много благодарна!     lid4eto@abv.bg
#1 | 23.05.2014, 10:39
Публикации: 320 / 26
Няма специална бланка за сч.политика. На първо време, след като прочетете СС1, може да погледнете в ТР, където има публикувани
#2 | 23.05.2014, 10:57
Публикации: 2027 / 254
То не се и казва счетоводна политика  , а приложение към ГФО :)
#3 | 23.05.2014, 11:04
Публикации: 9299 / 1558
То не се и казва счетоводна политика  , а приложение към ГФО :)

Доколкото разбирам тук наистина се пита за счетоводна политика - документ, който се съставя от съставителя на ГФО и е задължителен за всяка фирма
#4 | 23.05.2014, 11:10
Публикации: 2027 / 254
Така е да , но в много от публикуваните отчети в ТР се мъдри и публикувана "счетоводна политика" ;)
#5 | 23.05.2014, 11:48
Публикации: 11932 / 2174
Така е да , но в много от публикуваните отчети в ТР се мъдри и публикувана "счетоводна политика" ;)

Алфичка, счетоводната политика си е част от Приложението , но наистина има публикувани ГФО , в които има обявена само СП .

"  СС 1
Приложение
24.1. Приложението към финансовия отчет е подробно описание и анализ на информацията, посочена в счетоводния баланс, отчета за приходите и разходите, отчета за собствения капитал и отчета за паричните потоци. То трябва:
а) да представи информация за счетоводната политика
, която е прилагана при съставянето на финансовия отчет, като в случай на промяна се оповестяват причините за нея; "
#6 | 28.05.2014, 09:31
Публикации: 20 / 1
благодаря за отговорите и за помоща
#7 | 28.05.2014, 09:56
Публикации: 2027 / 254
Алфичка, счетоводната политика си е част от Приложението , но наистина има публикувани ГФО , в които има обявена само СП .


точно  :good:
#8 | 11.06.2014, 08:52
Публикации: 320 / 26
Може ли някой да ми отговори на въпроса защо след като Приложението е част от ГФО, ТР публикува ГФО и без Приложение, нали в такъв случай ГФО не е пълен, все едно да липсва баланс или ОПР
#9 | 11.06.2014, 20:14
Публикации: 296 / 52
първо не забравяйте, че водещ е СС41, в него има много от нещата, които трябва да присъстват в този документ....
горе-долу нещо подобно като насоки от мен :



І . Оценъчна база, използвана при изготвянето на ГФО
Годишният отчет за дейността на предприятието за ....... г. е изготвен в съответствие с изискванията на счетоводните стандартиза малки и среди преприятия,  които са приложими за .............. г.,в това число и към датата на отчета –............. година.
Предприятието организира и осъществява текущото счетоводно отчитане в съответствие с изискванията на българското законодателство-счетоводно и данъчно.
Финансовия отчет за ................ г.е изготвен в съответствие с изискванията на принципите: текущо начисляване; действуващо предприятие; предимство на съдържанието пред формата; предпазливост; съпоставимост на приходите и разходите; постоянство. При първоначалното оценяване на активите е прилагана историческа цена,освен в случаите, когато с Национален счетоводен стандарт се изисква друго. Последващото оценяване на активите и на пасивите е извършено в съответствие с изискванията на счетоводните стандарти, които са в сила през .......... г.

ІІ. Нетекущи (дълготрайни) материални активи

1. Признаване на дълготрайни активи.


    2. Методи на амортизация и амортизируеми дълготрайни активи


3.Дълготрайни биологични активи


ІІІ. Текущи (краткотрайни) активи

1. Краткотрайни биологични активи.

2.Материални запаси


ІV. Отчитане на разходите за основна дейност и калкулиране на себестойността, оценяване и отчитане на готовата продукция



V. Приходи от финансирания




VІ. Признаване на приходи и разходи



VІІ. Събития за оповестяване.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група