ГДД чл.50 СОЛ

25.04.2014, 12:19 4651 4

25.04.2014, 12:19
Публикации: 258 / 8
Здравейте,

Иска ми се да "сверя часовника" с Вас:
1. СОЛ - пенсионер, без доходи от дейността или други доходи - подава ли ГДД? Според мен не е необходимо.
2. СОЛ+доходи от ДУК и трудови правоотношения - подава ли? Мисля да подам, тъй като съм срещала мнения, че след това има проблеми при заверяването на осиг.книжка.
3. СОЛ + ДУК + личен труд - подавам задължително. Но тъй като личен труд е плащан само 10 месеца излезе данък за възстановяне ... който е незначителен, но го има. Ако не чекна възстановяване и не посоча сметка, по която да се преведе, какво ще стане с този надвнесен данък? Остава ли той по партидата на лицето и мога ли по някакъв начин да приспадна от нещо?

Третият въпрос ме мъчи най-много ...
Благодаря предварително на отзовалите се ;))))
#1 | 29.04.2014, 17:41
Публикации: 258 / 8
Да побутна малко темата ... моля за съвет ...
Да чеквам ли възстановяване? Какъв е опитът Ви с това? Ще доведе ли то до проверка/ревизия?
#2 | 29.04.2014, 18:40
Публикации: 128 / 26
Днес от данъчното, при подаване на една декларация по чл.50, където излезе данък за възстановяване 4 лв. и не сме чекнали възстановяване, ме попитаха дали ще го възстановяваме. Отговорих им , че няма, защото не си заслужава и жената ми каза, че той ще си остане по сметката по партида на лицето. Но иначе и за 20 лв. да е винаги съм посочвала сметки и единствено, ако нещо липсва или има нещо за корекция се обаждат да се отиде на място и да се уточнят нещата. Не се притеснявайте искайте си парите :)
#3 | 29.04.2014, 23:10
Публикации: 258 / 8
Благодаря за отговора! :)
Не искам за 20лв. да си създам излишно напрежение за в бъдеще.
#4 | 30.04.2014, 07:47
Публикации: 1884 / 384
Единственото нещо, което трябва да съобразите е , че авансовият данък е внасян по единната сметка, а след 01.03.2014 тя вече е разделена в 4 сметки. За целта ще трябва да се подаде заявление за пренасочване на надвнесените суми към една от тези 4-те.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група